Vlastní či cizí?

23. července 2015 v 14:14 | Alexander1918 |  Okamžiky ze života
Toť otázka.

Tenhle článek nepíšu proto, abych se nějak litoval nebo něco takového. Píšu ho, protože se nechci smířit s tímto stylem chování, s tím, že si někdo jen tak něco ukradne a potom se ještě chová jako buran.

Je na každém, jak se k tomu postaví. Ať o tom popřemýšlí každý sám. Mně je jenom o jedno. O spravedlnost. O princip, kdy si každý sní to, co si nadrobí.


Já Vám to popíšu na incidentu, který se týkal mě a utvořte si na to každý názor sám.

Já už toto snášet nehodlám. Už nejsem žádný cucák, aby si na mě dovoloval kdejaký fracek.

Takže, abych to tak nějak uvedl.

´´Blogerka,´´ vystupující pod jménem Eileen Abigal Smith, Nicy Wiloža a kromě toho zřejmě i pod mnoha dalšími přezdívkami má 2 blogy.

http://eileensmith.blog.cz/
http://nicywiloza.blog.cz/

Na jednom z jejích blogů jsem zanechal komentář s myšlenkou týkající se toho, kdo je nebo není ovce.


Tuto mou myšlenku se ´´blogerka´´ neštítila prachsprostě ukradnou a na svém druhém blogu ji jako SVŮJ nápad prezentovat.


Neříkám, že člověk nemůže myslet podobně. Ale aby někdo napsal článek téměř úplně stejně ... To je nějak moc náhod najednou. Moje komentáře, které jsem pod článek vložil byly touto ´´blogerkou´´ smazány a já jsem nyní neskutečně rád za to, že jsem si je prozřetelně vystřihl. Všimněte si hlavně komentáře č.4. To mi hlava nebere. Ona ukradne cizí věc a ještě se chová arogantně.


K tomuhle já nemám víc, co dodat.

Děkuji za to, že stále existuje nějaká spravedlnost a má stížnost adresovaná vedení byla označena jako právoplatná a ve velmi krátké době vyřešena.


Vtipné je, že autorka mi dokonce zakázala vkládat komentáře. To je podle ní ´´svoboda projevu.´´


Poté byl článek smazán a spravedlnosti tedy bylo učiněno za dost. Jak mi ale někdo zaručí, že to neudělá znovu? Tohle je sice řešení, ale dotyčná zůstane pořád stejná.

Dám příklad. Lupič vykrade banku, policie ho sice chytí, řekne, že ať peníze vrátí, on to udělá a je hotovo. Tečka. Takže on si taky může říct, když se mu nic nestalo, že to příště zkusí znovu a třeba ho tentokrát nechytí. Stejně jako já jsem naprostou náhodou uviděl článek v ´´téma týdne.´´

Tady by se mělo jasně ukázat prstem, co to je za člověka. Ukázat, aby ostatní viděli, co udělala.

Neřeknu, kdyby to byla nějaká cérečka, které je 11 let a snaží se nějak zapadnout. I kdyby se posléze omluvila a slušně požádala o svolení, mávl bych rukou a nechal to tak. Ale lidi, vždyť této osobě je 16 let a píše o sobě, že studuje gympl. Tohle je normální chování? Opravdu? Nehledě na to, že já tuto moji myšlenku měl připravenou do ´´téma týdne.´´ S tímto se opravdu smířit nehodlám.

Co však přišlo potom, to je ubohost. I kdyby to tady s tímto nesouviselo, stejně bych to sem dal. Já jsem si však téměř jistý, že to s tím souvisí. Jak si jinak vysvětlit hnusné, nenávistné a dokonce vulgární komentáře na blogu mé spřátelené blogerky, které přišly jen 5 minut po dalším demagogickém a dětinském komentáři od dané ´´blogerky´´ na mém blogu? Zřejmě si ji vybrala jako oběť a kompenzovala si své nedostatky či něco úplně jiného. Posuďte sami.


Toť komentář na mém blogu.A toto jsou ty zmiňované komentáře. Myslím, že hlavně ten poslední, osmý, velmi, ale opravdu velmi názorně ukazuje charakter. Nu což. Každý máme své morální zásady.

A ještě jeden duchaplný komentář na mém blogu.


Myslím, že má odpověď mluví za vše a nepotřebuje další komentář.


S tímto já se nikdy nesmířím a doufám, že se najde někdo, kdo se mnou bude souhlasit. Vím, že nikomu se nechce hasit nic, co ho nepálí. Nicméně, já jsem si to sám zažil a chtěl bych bojovat za to, aby se tohle nestávalo, protože si pamatujte, že příště se něco takového může stát i Vám a třeba ani nebudete mít to štěstí jako já, že si svou pravdu uhájíte. Pravda je totiž tady na blogu nesmírně subjektivní. Jen se podívejte třeba na ten její blog, v té kadenci článků, které chrlí není možnost se ani pořádně zorientovat, natož najít ty komentáře, které jsou urážlivé a vulgární. Jen si to rozklikněte a uvídíte ´´milou´´ dívku, která přece za nic nemůže. Ale ty haldy smazaných komentářů o lecčems vypovídají. Třeba ty, které jsem si stihl ze stránek vystřihnout.

Původně jsem se chtěl na všechno vykašlat a nedělat zbytečné vlny. Nicméně, včera mi ještě přišel anonymní mail a na ten tedy odpovím.


Takže. Autor byl ´´Čtenář Abigail.´´ Tomu se mi nechce věřit. Zase si nemysli, že jsem takový naivka, hlupák, nebo něco podobného. Takže, Abigail, NicyWiloža nebo Verčo nebo Míšo, já vlastně ani nevím, komu odpovídám.

´´snad každý článek´´ jsem tedy rozhodně nekritizoval, to byly asi jen 3 články a vzhledem k tomu, že chrlíš kolem 200 článků za rok, bylo to tedy asi 1,5 % z tvých článků. Mimochodem, v žádném případě se nejednalo o žádné vulgarity nebo něco podobného. Vždy to byla konstruktivní kritika, kritika gramatiky apod. Takže to zopakuju ještě potřetí - pokud nejsi schopná unést kritiku, nepiš blog. Jednoduchá pomoc.

Až do úterka jsem proti ní nic neměl. Od úterka je to pro mě jen a pouze ZLODĚJKA, která bez dovolení ukradla a zkopírovala moje myšlenky a navíc se za to ani nestyděla a chovala se jako buran a arogant s přídavkem urážek.

Tohle fakt ne. Člověk si dává s články záležet a potom si to nějaký fracek zkopíruje? To tedy opravdu ne, vážení.

Pokud bych tím někoho, byť jediného člověka, ovlivnil, bude to pro tento článek úspěch. Nechci se smířit s takovýmhle stylem chování, pokud by si ovšem komunita myslela opak, nevidím důvod zůstávat vedle lidí kryjících morální spodinu celé naší společnosti.

Pozn.: Do tématu týdne je článek zařazen z toho důvodu, že jsem ještě žádný podobný článek, jak délkou, tak zpracováním, zabývající se problémem kopírování neviděl. A taky z čistě praktického hlediska, jen ať se co nejvíc lidí dozví, co je tato ´´blogerka´´ zač a ať se konečně za své chování začne stydět.

Čusovka.

Alexander1918
 


Komentáře

1 Esenka Esenka | Web | 23. července 2015 v 14:43

Mám pocit, že po tomhle článku bude potřebovat kapesníček sama. :D Patří jí to. Mimochodem mohla bych poprosit o odkaz na blog tvé spřátelené blogerky?

2 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 23. července 2015 v 14:59

[1]: Jak říkám, původně jsem to po smazání té ´´kopírky´´ chtěl nechat plavat, ale naběhla si na to sama.
Jo jo, není problém. To je výborný blog plný moudrosti. :)
http://baruschkasf.blog.cz/

3 Deina Deina | E-mail | Web | 23. července 2015 v 17:33

Lidé jsou v dnešní hektické době naprosto hrozní, bez morálních zásad a bez soucitu a pochopení. Já bych to asi přešla, protože hádat se s lidmi z jedné komunity je běh na dlouhou trať. Obdivuju, že jses do toho pustil a gratuluji k "vítězství".

4 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 23. července 2015 v 18:43

[3]: To jsi popsala přesně. Ano, je to běh na dlouhou trať, ovšem já mám určité morální zásady a za těmi si hodlám stát. Tady to bylo opravdu extrémní a proto jsem se rozhodl to popsat. Toto vlastně ani není vítězství, to je spravedlnost. Vítězství by to bylo, pokud by se tomu většina lidí postavila, jasně to pojmenovala a odsoudila. Děkuju ti za podporu. :)

5 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 23. července 2015 v 19:40

Panečku, tak jsi do toho šel...
Přiznávám, že já bych to nedala...
Možná...
A možná jo :-)
Asi bych do toho nešla za sebe, ale za někoho jiného bych možná byla jak zakousnutý buldok :-)

[2]: Jo a vážně moc děkuju :-)

6 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 23. července 2015 v 20:31

[5]: Jo jo, nakonec ano. Nepsalo se mi to moc lehce, bylo to takové zvláštní na někoho ukazovat a psát tyhle věci. Asi jsem na tuhle dnešní dobu moc slušný, ale snad jsem to nějak sesumýroval. Nicméně, pokud bych to neudělal a potom si stěžoval na tu společnost a tyto lidi, mlátil bych prázdnou slámu a od pusy by se mi jen prášilo. To by bylo pokrytectví a to je taky jedna z věcí, kterou z duše nemám rád. Nevím, jestli by do toho šel někdo jiný a to byl taky jeden z důvodů, proč jsem to napsal. I já přiznávám, že za druhého se člověku lépe bojuje, k druhým máme jiný citový vztah, k sobě jsme už jaksi otupěli a není to úplně stejné. Ovšem já si říkám, že mám nějakou vlastní důstojnost a chci mít čisté svědomí. Jenom mě mrzí, že se to zřejmě nedostane k více lidem, aby to celé dostalo ještě širší rozměr a třeba by se spustila i ta pomyslná lavina. Ale jak už jsem psal, i jeden jediný člověk, který se za to (nebo v tomto případě za mě :D) postaví a ukáže svůj postoj, je úspěch. A další vlna motivace do nějakých dalších projektů, které mám nachystané, ale ty poslední dny mi ten entuziasmus trochu srazily dolů.
Za nic neděkuj. Vždyť je to pravda. ;)

7 Deina Deina | E-mail | Web | 23. července 2015 v 21:00

A zkoušel jsi to poslat Standovi na blog@blog.cz, zda by ti to nedali na titulku? Přidej k tomu nějaký fajn nadpis a popis, který by jsi k tomu doporučil ;)

8 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 23. července 2015 v 21:20

[7]: Já jsem to přes tuhle adresu se Standou řešil. (*Zase jsem o něco chytřejší a už vím, že příště řešit přímo přes ´´report.´´ Nicméně, doufám, že žádné příště už snad nebude.) Taky jsem navrhoval něco v takovém stylu nebo třeba jejich vlastní článek, to je úplně fuk. Hlavně, aby se ledy pohnuly a něco se začalo dít. Jako řešení se zvolilo upozornění a smazání článku a já už to nějak dál neřešil. Původně jsem si myslel, že vychladnu a ani nic psát nebudu. A ejhle, článek je tu. Chci říct, já už jsem dnes a pro tuto záležitost udělal dost a vlastně se mně samotnému ani nechce psát další mail a prosit o laskavost. Pokud to někdo vezme na sebe a takovou prosbu napíše, klidně, budu jenom mile překvapen, pokud by se to na titulce objevilo. No, už se těším na brigošku, tam si člověk krásně vyčistí hlavu. :)

9 je-suis-une-fleur je-suis-une-fleur | Web | 23. července 2015 v 22:05

To jako fakt, vážně je jí 16? :-D Tak to na svůj věk plodí nevídaný skvosty... "dětska" "Dnes by měli být bouřky na moravě" Bouřky měli. Aha. xd Ale nejvíc mě teda dostal její článek o náboženstvích. Řekla bych, že přirovnávat je k řízkům je... no radši nic, k tomu nemám slov (radši). Jakej to má vlastně smysl, kopírovat něčí myšlenky? Stejně se na to skoro vždycky příjde.

10 Alexander1918 Alexander1918 | 24. července 2015 v 15:38

[9]: Smysl to nemá žádný. Je to ubohost. Mě ale nejvíce šokuje to sebevědomí, kdy dotyčná něco ukradne a místo omluvy se ještě chová jako arogantní fracek. Tož, kde to jsme?

11 Azhar Korsej Azhar Korsej | E-mail | Web | 19. září 2015 v 20:51

Lidi jsou hloupí. Opravdu nechápu, proč tohle někdo dělá...
(hihi, třeba obdivuje tvůj nápad a líbil se jí tak, že to prostě musela sdílet s ostatními :D)
Jen nechápu, proč má tolik blogů. To jí nestačí jeden?

12 Eileen Abigail Smith Eileen Abigail Smith | E-mail | Web | 20. září 2015 v 10:43

Myslím, že to až moc rozmazáváš, ale docela jsem se zasmála :D

Každopádně, nevím jestli mi to budeš věřit, ale ty komentáře na tvém spřáteleném blogu ode mě nejsou. Nevybíjim si zlost na blogerech nebo blogerkách, se kterými to nemá nic společného. A autorem toho emailu také nejsem. Podle stylu věty to typuju na mého kamaráda, který se v blogerském světě přezdívá MrMarkii.

Ale jinak dík za reklamu (špatná reklama, taky reklama) :D

13 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 23. září 2015 v 19:37

[11]: No, zřejmě ano.
Tohle taky nechápu, díky za komentář.

[12]: To, že popíšu pravdu - tvoji krádež mé myšlenky - je rozmazávání? Měla by ses nad sebou opravdu zamyslet.
Ne, nevěřím ti. A to z jednoho důvodu. Lidem, kteří se chovají jako nevychovaní, rozmazlení fracci bez špetky úcty nemá smysl věřit. A kdo je tvůj kamarád, popř. co dělá, je mi upřímně úplně fuk.
No, jestli ti to není hloupé, tak tedy opravdu nemáš zač. Jak jsem psal v článku, je třeba tyto věci šířit, aby se vědělo, kdo co dělá a taky za to poté nesl odpovědnost.
Tímto akorát ukazuješ svou ubohost, to, že se nestydíš za krádež a ještě to dáváš na odiv. Je to smutné.

14 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 23. září 2015 v 19:45

[11]:[12]: Zajímavé, že tyhle dva komentáře jsou ze stejné adresy...
Opravdu si myslíš, že jsem tak hloupý? Teď se tedy nedivím, že ti tady ty blogy blokujou. Vydávat se za někoho jiného, tomu se říká schizofrenie.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama