Imigrant a bezdomovec

8. září 2015 v 13:25 | Alexander1918 |  O myšlence
Toto téma jsem nechtěl znovu otvírat, ale po dnešní zkušenosti musím.

, proto jsem jako normálně šel na vlak.

Když přijel vlak, tak jsem si šel stoupnout do vagónu, který slouží k přepravě kol, atd. Opřel jsem se o stěnu a podíval se okolo. Jak jsem se díval, tož u sedadel stál pán se slepeckou holí a snažil se nahmatat opěrku. Lidí sedělo okolo dost, ale nikdo mu nepomohl. Za chvíli to zvládl, tak jsem zůstal na svém místě, ale co se stalo potom, to je opravdu na pováženou.


Vlak se rozjel, přišla průvodčí a požádala o jízdenky. Ten pán se postavil, vytáhl jízdenku a držel nataženou ruku. Což o to, vlak s ním házel, měl dost práce s tím, aby se udržel na nohou. Průvodčí ovšem asi potkala nějakou známou a asi 3 minuty se s ní vedle něho vybavovala. Všichni na to čumí, ale vůbec nikdo nic neudělal. Jak jsem to pozoroval, tož jsem se sebral, vzal pána za ruku, řekl mu, ať se posadí, řekl průvodčí, že pán je očividně slepý a už hodnou chvíli tady čeká na to, aby mu tu jízdenku otiskla. Paní pruvodčí se na mě obořila, že ´´nemůže stíhat všechno´´ a ať se ´´laskavě posadím.´´ A začala se opět vybavovat. To trvalo dalších pár minut, tak jsem si sedl vedle pána, ten mě poprosil o to, zda bych otevřel okno, že je horko, tak jsem mu vyhověl a vlastně skoro celá cesta uběhla. Kdybych tam nezašel, tak by ten pán tam stál celou tu dobu a všichni by na to jen čuměli.

viděl jednoho bezdomovce, kterého jsem vídal ty 4 roky mých studií na gymplu, a který hrává na flétnu, tož jsem k němu zašel a povídám: ´´Dal by sis pivo?´´
´´Hmm, jo, dal.´´
´´Tak tady máš dvacku. Dej si jedno na mě.´´


A abych se vůbec dostal k jádru.


Čtete zprávy? Vidíte, co dělají tihle ´´přistěhovalci?´´

Jak kopou do jídla a pití?

Proč nezůstanou v první zemi, kde není válka?

Opravdu by bylo záhodno začít rozeznávat mezi opravdu ohroženými a těmi, co sem jdou z ekonomických důvodů.


A co, až přijde zima? Až se sem budou stěhovat lidé i z Ukrajiny, z Donbasu a ti, které fašouni chtějí zabít/zabíjejí.


V zimě se stát nedokáže postarat ani o vlastní bezdomovce, a teď se bude starat ještě o další imigranty?

Co to jako je?

Z našich daní se nedají vyřešit věci týkající se našich bezďáků, babiček, lidí, kteří živoří...

Ale hlavně, že migranti dostanou ubytovaní, stravu a kapesné.

Víte, kolik má čítat? Přes 9 tisíc.

Za nic.

Někdo si to nevydělá ani za měsíc na dvanáctkách.

Ale už jsem viděl i fotky ala ´´Na oslavu doražení do Evropy si udělame selfie s jablečným founem.´´


Doba je holt zlá a musíme se postarat především o naše lidi.


Proč my, obyčejní lidé, máme trpět a mít pocit viny za něco, co jsme nezavinili. To zavinili tihle zkorumpovaní politici z USA, Bruselu, atd. Ti, kteří měli ´´morální právo´´ svrhnout Kadáfiho. Ti, kteří podporovali ´´umírněné´´ povstalce v Sýrii. Tihle mají krev na rukou.


Jak je možné, že Maďarsko, země V4, atd. jsou kritizovány za to, že odmítají kvóty?

A kdo nejvíc kritizuje? Zkuste si tipnout.

Austrálie, USA ani arabské země žádné migranty nepřijímají? Proč?

Nejsem bezcitný, v Sýrii, atd. je to hrozné. Ale taky jsem viděl lidi žít tady u nás.

Je hezké, že někdo podporuje imigranty, že posílá peníze na hrocha někde v Africe,... ale co má dělat tady u nás nějaká babička, která má 6 tisíc na měsíc a nemá na léky? Farmaceutické firmy společně se státem vydírají obyčejný lid a všem je to jedno.

Každý slibuje, jak zatočí s korupcí a nakonec se nakoupí letadla, transportér, doplň si sám.

A nebo si přistěhovalec může zcela zdarma studovat na UK, včetně ubytování.

Proč to nemáme taky?

Já bych tu zkoušku z angličtiny tež zvládl.

Tak proč ne my?


Dnes se nemyslí na obyčejné občany. Podívejte se okolo sebe, někdo okrade člověka na ulici či v kostele, dědu zabijí kvůli pár stovkám, z legrace lidé zabijí bezbrané bezdomovce,...


Člověk celý život dře a potom má důchod 7 tisíc. Z toho má zaplati činži?

To je úcta ke stáří, k člověku?


A potom člověk nesouhlasí s imgrací a je např. ´´bezcitná zrůda.´´


To, co se děje je opravdu neskutečné.

Státu, a bohužel zřejmě i velké části mladých lidí, a to i tady na blogu, by asi nejvíce vyhovovalo, kdyby se všichni důchodci někam vytratili a zůstali jen produktivní, mladí a krásní lidé.


Ale ony boží mlýny melou.

Život na první pohled není fér.

Ale nakonec se pravda ukáže.

Stejně jako jednou budou ti, kteří tyhle naše dvě republiky zničili v historii prohlášení za vlastizrádce. Ony nakonec semelou i ty, kteří naši kulturu nezachovají pro naše děti, i ty, kteří budou jednou taky staří.

A.
 


Komentáře

1 Annie Annie | E-mail | Web | 8. září 2015 v 16:02

Páni! Už je to  ve Vsetíne? :( Bydlím kousek a fakt se bojím.
Všechny imigranty vykopat, všechny sluníčka soudit jako vlastizrádce. Jsem NAŠTVANÁ MATKA!

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 8. září 2015 v 16:11

Sousedovi je 72 a je to čilý chlap jak hora...
Jen má astma...
Má důchod poměrně vysoký, kolem deseti tisíc, ale nájem v tomhle baráku, kde žije víc, jak 40 let, kde má všechny vzpomínky na manželku, je nějakých 7000.
A k tomu minimálně 2500 za elektřinu.
Za vodu platí měsíčně paušálně pětistovku, bez ohledu na to, kolik vody spotřebuje. A že to moc není, páč mu teče bojler, tak má vodu permanentně vypnutou.
Jo, vlastně už  mu bojler neteče, vyměnil ho se starým bojlerem jiných sousedů, ti nějakým záhadným způsobem dostali od majitele nový...
Vyúčtování vody jsme neviděli ani nepamatujem. Mimochodem, obvykle se tu platí stovka na osobu...
A nějaké stížnosti kdekoliv, soudy, nic nepomáhá...
Jen má tedy soused nárok na příspěvek na bydlení. Dělá mu to měsíčně pětistovku...

V týhle zemi se nějak nikdo nestará jak tihle lidé žijí, kde berou na léky a na bydlení...
A že po té sedmdesátce už jsou léky kolikrát životní nezbytností.

Ach jo, asi napíšu taky nějaký článek o tom, co není fér :-)

3 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 8. září 2015 v 21:12

[1]: Bylo by třeba začít konečně jednat, jestli chceme zachovat naši kulturu pro další generace. Mně je sice jenom 19, ale už jsem začal takhle uvažovat, protože tady končí veškerá legrace...
Nicméně, kousek od Vsetína? Tak to jsme potenciální sousedi. :D

[2]: Třeba se to změní, naděje je vždycky...
Článek jsem už četl a myslím, že komentář stačí u tebe. Tady bych se akorát opakoval. :)

4 Annie Annie | E-mail | Web | 8. září 2015 v 22:23

[3]: Mě je 20 a nějaké drobné. Jo, potencionálně :)

5 Lesní tráva Lesní tráva | E-mail | Web | 9. září 2015 v 1:19

Mně akorát nejvíce vadí lidé, kteří proti imigrantům nejvíce brojí, ale samotní se s nimi ani nesetkali, natož aby s nimi měli problém, prakticky se jich netýkají. Třeba takový můj otec - denně sleduje zprávy o imigrantech a hudruje o nich, pořád to slyším. Přitom mu nic špatného neudělali. Osobně na nich přímo nemám jednoznačný názor (jelikož taky nemůžeš zařadit všechny ty lidi do jednoho soudku - někteří jsou opravdu zoufalí a mají dobré úmysly a pak jsou také někteří, kteří jsou prostě hajzlíci). Také vyrůstat v takovém prostředí, to tě navždy ovlivní a málokdo si dokáže vzít jen to pozitivní. Zásadní ale pro mě je - imigranti za tvůj posraný život nemůžou (zatím jsem tedy nepotkala nikoho, komu by za něj mohli). Tohle bych ráda sdělila svýmu otci, kdybych tedy nevěděla, že vzápětí ho asi klepne pepka, jak bych ho naštvala :-D Osobně si žiju celkem dobře (příležitostně si přivydělávající studentka pod střechou rodičů), takže pokud by se imigranti zázračným způsobem objevili u nás ve vesnici, tak za nimi jdu a zjistím, co jsou zač a jestli něco potřebují. Kdyby taky všichni uměli slevit ze svého komfortu a poskytnout tak pomoc druhým, vypadalo by to jinak. Osobně už obdivuji jen to, jak v hrozných podmínkách cestují až sem, spousta jich umírá. A Češi? Spousta keců, brblání, výmluvy. Proč strkat peníze imigrantům, když naši důchodci nemají peníze? Hmmm... takže pomáháte důchodcům? Pochybuji... Já to beru tak, že čas od času někde přispěji, pomohu. Kdyby to tak dělal každý a místo řečí konal, Česko by konečně za něco stálo.

6 Annie Annie | E-mail | Web | 9. září 2015 v 8:38

[5]:  Důchodcům pomáhám. Také pomáhám jedné rodině s nemocným dítětem. Finančně nemůžu, tak aspoň časově při studiu - hlídám zdarma.

PS: Nikdo je sem nenutil, většina neutíká před válkou, to je jen masáž!

7 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 9. září 2015 v 13:31

[5]: Když ono je to těžko. Stačí se podívat na některá videa, kdy kopou do darovaného jídla, jak dělají bordel, jak utíkají před policisty, atd. atd. atd. Víš, velmi mi to přípomíná záležitosti s jistou menšinou. A třeba přímo tady na Vsetíně. Hodně lidí tehdy Čunkovi nadávalo a uráželi ho, jaký je hnusný a zlý, ale zajímavé je, že tady na Vsetíně je mu mnoho lidí vděčných, protože udělal trochu pořádek. Já jinak s lidovci téměř v ničem nesouhlasím, ale to, že je teďka opět na radnici on, je myslím dobře. Pravidla platí a mají platit pro všechny. Je něco špatného ve společnosti, pokud se slušný, obyčejný občan bojí jít v 11 dopoledne na Náměstí Svobody, protože... No, to bys musela vidět.
Souhlasím s tebou, že ´´jaký si to uděláš, takový to máš.´´ Ovšem to ještě neznamená, že to závisí úplně jen na tobě. Co má opravdu dělat nějaký člověk, který dělá ty dvanáctky a má ušmudlaných 8 tisíc. To není život, to je jenom křeč, ve které se snažíš přežít. A stát vlastně pomáhá kapitalistům a usnadňuje jim ještě podmínky. To je hnus.
´´zjistím, co jsou zač.´´ To bych byl tedy velice zvědavý, co bys zjistila... To je úplně to samé, jak když se kritizuje, jak někdo, kdo nikdy vedle, řekněme třeba té naší menšiny, nežil říká, že ti, kteří jsou už naštvaní jsou ´´sobci, xenofobvé, atd.´´
Slevit z komfortu? Děláš si legraci? Ať to tedy udělají ti, co na to mají. Já jdu na výšku a už teď to tak tak zaplatím, i přesto, že brigádničím. A jsem rád, že mi zbyde něco na jídlo.
To, že naši důchodci nemají peníze je pravda. Nestrkejme hlavu do písku. Jestli teď budeme pomáhat imigrantům a na naše lidi se vykašleme, tak jsme jen banda pokrytců. A jestli jde o to pomáhaní - s cimbálovkou často děláme koncerty a vystoupení jen tak pro domovy důchodců. A jde krásně vidět ta radost, že si na ně někdo vzpomněl, že si s nimi člověk jen popovídá. Když to jde, pomůžu se zařizováním různých akcí, které se pro ně pořádají. Angažuju se v politice a jsem jeden z mála hlasitých kritiků, kteří tohle říkáme nahlas. Protože oni opravdu zastání nemají. Tak to je. Podívej se okolo sebe, jediný ´´cool´´ důchodce je ´´Karel´´ a to jenom proto, že propaganda je mocný nástroj a mladí lidé se o historii a o to, co se tu dělo moc nezajímají. Ostatní jsou bráni skoro jako ´´lůza,´´ kteří by měli rychle zmizet.
Mimochodem, jen tak mimo. Mně se tak nelíbí to označení Česko. Když už tak Česká republika.

8 Je suis une fleur Je suis une fleur | Web | 10. října 2015 v 12:40

No, přesně tak. Kdyby byli opravdu takoví "chudáčci", jak říkají, tak by byli rádi za chleba a za postel. Jenže oni si ještě stěžují, jak jim jídlo nechutná, jaké mají ošklivé pokoje, že se k nim chováme jako ke zvířatům. V adidas teplákovkách s iphony v rukou a se sluchátky od beats... Od rodiny v Německu vím, co je tam za hrůzu. Vykonávání potřeby jen tak na zemi v parku nebo na ulici je úplně běžná záležitost. Taky mi říkali o pouličních bitkách, kde vzduchem létaly dokonce i židle. Taky mě dostala jejich rada ,,Jestli chceš být v Berlíně po deváté večer, choď s někým, nenavazuj oční kontakt a radši nos v kabelce pepřák." Jsem svým způsobem i naštvaná. Jsem hrdá na svoje rakousko-německý kořeny a k Německu mám vztah skoro jako ke své rodné zemi. Proto je mi líto toho, co se tam děje. Fakt, že už i Němci toho mají dost a začínají centra pro uprchlíky zapalovat, to je k zamyšlení. Nikdo by se neměl bát ve své zemi. Ani po deváté večer...
Dlouho jsem na tvým blogu nebyla, ale souhlasím s tebou skoro úplně ve všem. Články ze září a října jsem úplně shltala, tak tu musím nechat komentář. :-)

9 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 12. října 2015 v 21:11

[8]: Děkuju moc za chválu a komentář. :)

10 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 19. října 2015 v 12:50

Tak to je přesné, výstižné. Souhlasím s každým slovem a s klidným svědomím bych se pod tohle podepsala.

11 veri-art veri-art | Web | 19. října 2015 v 13:43

Naprosto souhlasím se vším, co jsi sem napsal. Snad první článek o uprchlících, co jsem četla, který má hlavu a patu!

12 surpan surpan | E-mail | Web | 19. října 2015 v 13:47

Články o migrantech jsem se rozhodl asi před 14 dny nečíst a už měsíc je ani nepíšu. A cítím se líp. Dnes jsem udělal vyjímku, protože tvoje články jsou čtitelné a dávají smysl, i když z nich čiší docela nasrání a tvrdý postoj proti jakémukoliv migrantovi.
A taky proto, že s Tebou souhlasím a myslím si, že pokud jim máme pomoct, tak poskytnutím potravin a třeba stanů a spacáků někde do Libanonu, kde se o ně postarají. Případně podpořit finančně Libanon, aby se z toho neposral. Ale to ne, ta čůza je pozve až ke svým dveřím a když už se z toho posral skoro každý, tak nám je začne nutit a apelovat na naše chování, jak jsme všichni staří komouši, co nikomu nepomůžou.
Až jsi mě zase nasral :-D To je ten důvod proč o tom nepíšu a nečtu to :-D

13 Illumináti Illumináti | Web | 19. října 2015 v 16:34

wow
   such imigranti
much bezdomovci
                    so téma

14 Lucka Lucka | 19. října 2015 v 17:33

Souhlasím s komentářem č. 5, někteří imigranti jsou lidi, kteří utíkají před válkou a někteří jsou prostě jen hajzlové. Ostatně jako všichni lidé. Nesnáším jak sluníčkáře, kteří tvrdí jak jim máme pomáhat a pomalu dát všechny peníze, ale taky lidi, kteří by soudili za vlastizradu každého kdo řekne, že ti uprchlíci nejsou tak strašní.

Jen bych ráda dodala, že u spousty videí nevíme, co tomu předcházelo... Jestli je ti lidi nevyprovokovali a nezačali natáčet až pak. Samozřejmě neříkám, že uprchlíci jsou svatí. V podstatě... Nemám na to zas až tolik vyhraněný názor.

15 Van Vendy Van Vendy | Web | 19. října 2015 v 17:47

[5]: Lesní trávo, děláš si srandu? Jsi ochotna opravdu slevit ze svého komfortu? A co si pod tou slevou z komfortu představuješ? Že přestaneš topit v zimě, nebo že se přestaneš umývat, nebo že si odepřeš televizi, pro některé lidi to je jediný zdroj kultury, protože na ježdění do kina či do divadla nemají, nebo že si koupíš o jedny boty méně? Nebo že si takového emigranta nastěhuješ domů a podělís se s ním o svůj pokojíček, kuchyni i koupelnu?
Obdivuješ je, že za těžk,ých podmínek cestují až sem? A kdo jim kázal, aby cestovali až sem? Mohli se zastavit v první zemi, kde nebyla válka. Jde jim o domovy nebo o pohodlný život na dávkách? Zkus trochu zapojit mozek, aspoň trochu, minimálně.
Jestli je tam tak zle, proč neutekli všichni? Proč tam zůstávají další miliony lidí? A proč ženy, které zůstávají, posílají výzvu těm, kteří utekli, aby se vrátili a bránili své ženy a své rodiny?
Myslíš, že každý, kdo se něčeho obává, musí mít vlastní zkušenost? Dám ti otázku, bojíš se, že tě někdo znásilní, zabije nebo unese? Ne? A myslíš, že se to nestává? Stává, viď. A může se to stát i tobě, dokonce přesto, že ses do dnešní doby nesetkala s žádným násilníkem, vrahem nebo únoscem. Ti, kterým se to stalo, ti to dnes už nedosvědčí. Tolik k argumentu, že se bojíme něčeho, co neznáme.
Ostatně, zatím se mi nestalo, že by mě někdo v obchoďáku okradl. Ale přesto, když jdu do marketu, držím tašku pěkně u sebe. Tomu se říká opatrnost a prevence, víš, jestli jsi taková slova slyšela.
Tvůj táta má možná víc pravdy, než si myslíš.

16 Van Vendy Van Vendy | Web | 19. října 2015 v 17:54

K článku - opravdu by stálo za to, pozeptat se, proč si uprchlíky a lidi v nouzi nerozebraly okolní arabské státy. Aspoň na dobu dočasnou, než tyhle boje skončí. Ale ne, to raději SA vzkáže, že podpoří Německo stavbou mešit. Tohle má být podpora pro lidi ve skutečné nouzi...
To, co se stalo s oním pánem ve vlaku, je mizérie. Průvodčí byla čúza, to už je vidět, co je zač, když ani po upozornění neudělala nic, než že tě zdrbla. Pán už bude asi na lecjaké ústupky zvyklý, když je někdo bezmocný nebo zčásti bezmocný, musí leccos zkousnout. A máš pravdu, stát se neumí postarat ani o vlastní lidi a tady by najednou dával migrantům kapesné, za kterouž výši by mnozí důchodci byli vděční.
Určitě by se dalo pár rodin přijmout, aspoň dočasně, nebo s pořádným prověřením, s nastavenými mantinely ohledně respektování zákonů, ale ne tahle bezhlavá lavina. Německo už vře, Merkelová je jak na drogách, nikdo nenese odpovědnost a najednou ji házejí na všechny ostatní. Je mi z toho nanic a hlavně, toto náboženství opravdu do Evropy nepatří a oni nebudou nikdy evropané. Nikdy. Vždycky budou především muslimové. To ale můžou být i doma, a zajímalo by mě, kolik z nich se vrátí do svých domovů, až bude po válce.Odhaduji možná tak 20 procent, zbytek zůstane tady, a bude dělat bordel.

17 Van Vendy Van Vendy | Web | 19. října 2015 v 17:58

[7]: Alexandře, na svůj věk jseš fakt dobrej. Palec nahoru.

18 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. října 2015 v 18:08

Mně by jen dost zajímalo - kde jsi získal informaci, že okolní arabské země nepřijímají uprchlíky? Co já vím, tak v okolních arabských zemích bylo přijato už několik milionů uprchlíků, což se vlastně s těmi "pár desetitisíci" lidí prchajících do Evropy snad ani nedá srovnávat. Takže bych fakt chtěla vědět tvůj zdroj.

19 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. října 2015 v 18:10

[18]: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_img.php?id=344381

20 Van Vendy Van Vendy | Web | 19. října 2015 v 18:15

Musela bych na fejs a zarolovat do minulosti. Bohaté arabské státy odmítají přijmout tyto uprchlíky. Místo toho slibují podpořit Německo v jejich uprchlickém programu s tím, že jim dají prostředky na výstavbu mešit. Konkrétně to vzešlo od Saudské Arábie, jestli se nemýlím.

21 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 19. října 2015 v 18:36

[10]: Děkuju, to mě těší. :)

[11]: Díky, vážím si toho. :)

[12]: Díky za kompliment. Víš, já nemám tvrdý postoj jen k uprchlíků, ale k celé společnosti. Myslím, že pravidla a zákon se mají dodržovat. Kdo to nerespektuje, tak holt bude pykat. Jestli se chceme někam posunout, tak musíme poukazovat na to, že někdo dělá ´´bordel,´´ chce lhát, podvádět, krást, atd. Takže jak už jsem psal i v nějakém článku, byl bych i pro daleko tvrdší trestní postihy (protože jestli se 20 let za těžký zločin bere jako ´´výjimečný trest...´´ No nevím.) atd.
Ono vlastně ani nejde o těch 4500 uprchlíků, kteří by doopravdy utíkali před válkou. Válka je hnus, téměř nikdo jsme ji tady nezažili, nevíme, co to je. O tyhle se klidně postaráme, s tím není žádný problém. Jde o ty, kteří sem jdou za sociálními dávkami. A to je ten problém. To je totiž většina.
A už je trapné, jak se pořád píše o tom, jak je náš národ xenofobní. A proto tu máme půl milionu lidí z východu, z Vietnamu, atd. Ti nikomu nevadí. Čím to bude?
Díky za komentář. :)

[13]: :D :)

[14]: K tomu dodám jen to, že já už tady o mediích a jejich nebezpečnosti psal a nakonec mi přijde, že podle té cérky, která tady lhala a já na jejím případě na to poukazoval, jsem vlastně ten zlý a špatný já, protože jsem si dovolil poukázat na zjevnou lež.

[16]: [17]: Je pravda, že jsem z té nevšímavosti občas docela vykolejený. Ale to je holt dnešní doba, každý je tlačen do ohromného individualismu a pak to takhle dopadá. Určitě by se dalo přijmout. Ale těm, co to doopravdy potřebují... Viz reakce na komentář. č. 12. Vtipné, že to samé, kolik lidí by se vrátilo, mě napadlo i v dalším článku, kde jsem psal o vojenských intervencích.
http://egoistuv-denik.blog.cz/1509/svobodny-svet-informaci

Děkuju, moc si toho vážím. :)

[18]: [19]: Tyto informace jsem získal na základě článků, které jsem v průběhu četl. Omlouvám se, odkazy ti sem asi nedám, vždyť je to článek ze začátku září... Nicméně bylo to jak z českých serverů, jak ze ´´západních,´´ tak z ´´východních.´´ Jelikož zvládám více jazyků, čerpám informace z více možných zdrojů a teprve na základě všech si skládám výslednou mozaiku.
Ano, máš pravdu, že Jordánsko a Libanon v této krizi pomáhají, a proto my bychom měli finančně pomáhat jim. Jsou ale také státy, které se na pomoci nepodílejí. Namátkou - Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Kuvajt, Katar, ... Tihle jsou jim přece kulturně blíže.
Jen mimochodem, ´´pár desetitisíci?´´ Poslední odhad z Německa byl 800 000 lidí.

22 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 19. října 2015 v 19:40

Nám  do zpráv ukazují jací to jsou chudáčci, že potřebují azyl, že trpí hladem atd... A pak natočí jen děti a ženy sem tam nějakého muže a my na to skočíme a začneme je litovat... ale jak si napsal.. oni to jídlo odhazují.. nechtějí ho. Včera jsm se vrátila z V.B. ..Když jsme tam jeli čekali jsme kolonu ve Francii na pasovou kontrolu.. Byla to dlooouhá kolona... A ti běženci si normálně páčily dveře kamiónů, rozbíjeli skla a všechno možné jen aby se dostali přes hranice.. Zpáteční cestou jsme museli do jiného přístavu, protože tamten zavřeli z důvodu uprchlíků.. začali tam všechno podpalovat a házeli kamení do skla... rozbíjeli všechno co se dalo... kde jsou ti ubozí uprchlíci, kteří hladoví a nutně potřebují azyl?

23 Robka Robka | Web | 19. října 2015 v 20:01

Už jsem se několikrát zařekla, že na podobné články reagovat nebudu, ale nedá mi to. U nás je válka? Ptám se proto, že srovnáváš Sýrii s našimi bezdomovci. Další věc - je zajímavé, že téma bezdomovců a důchodců se vždycky vytáhne tehdy, kdy se to hodí. Já osobně se seniory pracuji šestnáct let, takže moc dobře znám jejich problematiku. Pokud vím, tak u nás nikdo z těch, kteří pobírají důchod, neumírá hlady ani jim nebombardují baráky. Pokud jim chceš pomáhat, u nás v Čr je dost organizací, se kterými se lze spojit. Můžeš třeba dělat dobrovolníka v nemocnici nebo DD, protože to, co naši staří lidé potřebují nejvíce, je společnost a čas druhých.
Co se týče další věci - že uprchlíci mají dostávat devět tisíc na ubytování a stravu. Já mám zase informace, které můžu i podložit odkazem(http://www.respekt.cz/tydenik/2015/40/oddelit-a-donaha?issueId=100019), že kupříkladu za detenční pobyt v Bělé-Jezové si každý zadržený platí měsíčně přes sedm tisíc. V případě čtyřčlenné rodiny je to skoro třicet tisíc a pokud je nemá, zůstane mu vůči ČR dluh, který po něm může vymáhat i po několika letech. Je bezvadné obrat lidi o to poslední, co jim zbylo.
Další věc je, že obviňuješ USA, Brusel atd z toho, co se děje ve světě - my jsme z obliga? My nežijeme v tomto světě? To je velice populární, dělit se na ty, kteří mají všechno na svědomí a na ty, kteří nic nezavinili (takže bychom od toho měli dát ruce pryč). Jenže bohužel nežijeme ve vzduchoprázdnu, ono se nás to taky týká. Jsme členy EU, takže se od nás očekává, že se k situaci uprchlíků nějak postavíme. Zatím se k ní naši politici obrací zády a straší islamizací, aby sbírali body před volbami. Bohužel je tato společnost poznamenaná čtyřiceti lety totality a především tím, že má panickou hrůzu z cizinců (zvlášť jiného vyznání). Je to legrační. Co bychom mohli nabídnout křesťanským uprchlíkům, to fakt netuším. Že by nedělní mše v supermarketu?
Další věc - proč uprchlíci nezůstanou v první zemi, kde není válka. V Libanonu, Turecku i Jordánsku je několik milionů lidí v uprchlických táborech. Živoří tam třeba celé rodiny několik let bez šance na změnu. Šanci na udělení azylu nemají tito lidé ani v Srbsku, Řecku nebo Bulharsku. U nás je azylová procedura velmi přísná - například v roce 2014 ze 1020 žádostí udělila azyl 82 (zdroj: http://migraceonline.cz/cz/e-knihovna/abeceda-migrace) a v současnosti není zájem o to, aby tady ti lidé o azyl žádali. Takže se nemusíme obávat, u nás žádná masová migrace neproběhne.
P.S. Líbí se mi závěr tvého článku o kolaborantech a zrádcích, to už jsem dlouho neslyšela. Naposledy někdy za komančů a pokud vím, tak tehdy padaly nevinné hlavy. Těší mě být takto označena, vskutku.

[21]: Saudská Arábie a SAE dávají poměrně velké částky na uprchlické tábory a nelegálně na jejich uzemí pobývá kolem 250 000 Syřanů. Na druhou stranu je velký problém v tom, že Saúdská Arábie a další státy Zálivu nepodepsaly ženevské úmluvy o uprchlících, takže tento právní stav vůbec neuznávají, neudělují oficiální azyl apod. Lze dodat, že situace lidských práv v Saúdské Arábii je špatná a asi se nelze nikomu divit, že si tuto zemi nezvolí jako útočiště. Já bych si taky jako zemi, kde bych hledala azyl, nevybrala Rusko, byť ho mám za humny.

[15]: Proč si všichni myslí, že tu ti lidé chtějí žít na dávkách? Není to tím, že tohle je (soudě podle reakcí na různých serverech i podle rozhovorů  s "normálními" lidmi) nejspíš sen každého Čecha. V Sýrii, Afghánistánu ani v Erireji žádné sociální dávky neznají, nenapadlo tě, že třeba chtějí pracovat?

24 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 19. října 2015 v 20:40

Selhání našeho státu (ale myslím i jiných) spočívá v tom, že se u nás jednotlivec (člověk který žije sám) neuživí s normálním platem (a co teprve minimální mzda!) natož pak důchodce či občan nějak znevýhodněný.
Solidarita s uprchlíky je dle mého jen nějaká zástěrka pro něco nehezkého, co se na nás chystá.

25 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 19. října 2015 v 20:44

[22]: Ani nevím, co bych dodal.
Díky za komentář. :)

[23]: Co to je zase za demagogické srovnávání? Ty tady srovnáváš nesrovnatelné a myslíš si, že je to neprůstřelný argument?
Kdyby sis přečetla i komentáře, zjistila bys, že proti uprchlíkům, kteří doopravdy utkají před válkou nemám vůbec, ale vůbec nic. Jenže tihle tu většinu jaksi netvoří. A to je holý fakt. To téma ´´důchodců a bezdomovců´´ se vytahuje vždy zřejmě proto, protože je nevyřešený problém, který stále na nějaké řešení čeká. Ale jo, na naše lidi se vykašleme, ono je starání se o cizí tak nějak víc ´´cool.´´ Nebo nevím, jak to někteří tedy myslí...
Opět, kdyby sis přečetla komentáře... Věděla bys, že s cimbálovkou děláme koncerty pro domovy důchodců,... zadarmo a v našem volném čase. Pomáhám s organizací akcí a zastávám se této skupiny lidí v diskuzích, rozhovorech,... protože se angažuju v politice. Jasně, mohl bych dělat více, ale když k tomu studuješ vysokou školu (myslím opravdou školu, ne žádný ´´aplikovaný management´´), k tomu ještě musíš brigádničit, aby člověk nějak vyšel, ... No, moc času člověk potom nemá.
Zase mícháš dvě věci, které spolu nesouvisí a obě by se daly rozebírat. Já bych to taky mohl podložit fakty, nicméně jak už jsem psal. Stejně to nemá cenu, oba jsme o něčem přesvědčení, druhého o opaku nepřesvědčíme a to poslední, co si momentálně přeju, jsou další hádky o tom, jak jsou imigranti vlastně hodní a my jsme tak strašně zlí, podlí a závistivý národ, a ... atd.
Počkej, počkej... Já, ty a všichni ostatní obyčejní lidé máme mít pocit viny za to, že si nějací miliardáři řekli: ´´Hmm, zisky jdou nějak dolů, pojďme rozprasit další zemi, ono se nám to do pár roků vrátí...´´ To myslíč vážně? Jaká panická hrůza? Tak znova... Co toho půl milionu lidí z východu, z Vietnamu, atd. Ti tady nikomu nevadí, nebo to se už jaksi nehodí do krámu? Nečti tolik ty pražské časopisy.
No, tak co dělá Turecko, o tom by se také dalo dost polemizovat. Nicméně ano, Libanon a Jordánsko se snaží pomáhat. Ostatní země? Velké nic. A jestli tady chceš to, co se děje v tom Řecku, Itálii, už i Francii a Německu... No, tak to nás čekají hezké věci.
Mně se taky líbí tvé demagogické poznámky, o tom, kdy jsi co slyšela, o nevinných hlavách apod. Vtipné, mně jsi taky sympatická, na jednu stranu obviňuješ, ale vlastně děláš to samé. Tož já su tež rád, že jsem na lidi zapůsobil tak, že mi věnuješ takový komentář, opravdu mi to dělá radost. Potom vím, že nedělám věci zbytečně. Hezký večer. :)
P.S. Já osobně bych si třeba nevybral za azyl USA, ani žádný podobný stát stojícího na principu něco řeknu - jinak konám. Ne, že by se tam lidé neměli dobře (i když dnes je to už také s otazníkem), ale bránily by mi morální zásady. Ale tak chápu, každý je máme nastavené někde jinde, to je přirozený děj.
P.P.S. Tvá poslední věta mě upřímně, ale upřímně rozesmála.

Pamatuju si na rozhovor příslušníka francouzské cizinecké legie, který říkal: ´´Jediné, čeho je mi v Africe líto jsou ty děti. Ty opravdu za nic nemůžou. Ale víte, proč je v Africe taková bída? Ti obyvatelé jsou tak neskutečně líní, že se tam nikdy nic nezmění. To není o žádné xenofobii, to je způsobeno tím, že oni sami nechtějí.´´

A někdo si snad myslí, že příchodem do Evropy a pohledem na pracujícího občana se to změní? My už takovou zkušenost máme. Našemu národu nevadí cizinci. Vadí mu především nemakačenka, která se snaží zadarmo svést s většinou společností.

26 Acontrario Acontrario | Web | 19. října 2015 v 20:47

Nebudu se vjadřovat přímo k uprchlíkům, ale k tomu zbytku. Pořád tady vidím že stát se má postarat, stát má udělat, stát tohle, stát tamto...
Dokud si lidi neuvědomí, že stát tu není o to, aby se o všechny staral se nikam nepohneme.
Stát tu není od toho aby svoje nesamostatný občany tahal z problémů. Stát je tu proto, aby tu existoval aspoň nějakej pořádek, ale jinak si za svůj život odpovídá každej sám...

27 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 19. října 2015 v 20:48

[24]: Děkuju za výstižný komentář. :)

28 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 19. října 2015 v 20:55

[26]: Je vidět, že buď slepě věříš ideologii kapitalismu, nebo jsi nikdy nebyl v situaci, kdy jsi měl hluboko do kapsy.

Tohle všechno přece spolu souvisí. Jak by ti bylo, kdybys dělal dvanáctky, měl manželku, děti a domů dotáhl usmrkaných 8 tisíc. Fakt nádherný život. To ti teda povím. A není to o tom, že by byl člověk nesamostatný. Všichni jsou potřeba. Proč by šikovný dělník nemohl mít slušný plat?
Já studuju výšku, v mojí rodině má většina také vysokoškolský titul. Chtělo by to začít myslet i na druhé, ne jenom na sebe. Nebo počkej, až s tebou, nebo někým, koho máš rád, vytře podlahu nějaký kapitalista, který si myslí, že má moc nad ostatními.

Ono se ne nadarmo říká levicoví intelektuálové. Vyspělost se pozná především podle toho, jak se ostatní dokáží postarat o slabší, ne podle toho, že ve společnosti zůstanou ti nejsilnější a ti, kteří mají ostré lokty. :)

29 Acontrario Acontrario | Web | 19. října 2015 v 21:13

Řekni mi prosímtě, kde si člověk dělající dvanáctky vydělá 8000. Dělal sem o prázdninách na brigádě dvanáctky a za 10 dní vydělal necelých 10000. Jako student mi sice stát nesebral tolik, ale nevěřím tomu, že někdo vydělá 8000 na dvanáctkách.
A dál - pokud ho ta práce sere, může odejít, najít si jinou. Jenomže to už by chtělo začít se sebou něco dělat, třeba se přestěhovat nebo se naučit nový postupy a to už se lidem nechce. A argument, že nemůže jen tak odejít z práce si nech, práci si můžeš hledat i při stávajícím zaměstnání.
Takže je lepší chodit dělat do blbě placené práce a nadávat na kapitalisty že...
A nevím, podle čeho se pozná vyspělost, ale člověk by se měl hlavně starat sám o sebe a svoje nejbližší. Starat se o všechny je nesmysl. Ale to je můj soukromej názor, taže to neber jako nějaký dogma kapitalismu :)

30 Egoped Egoped | E-mail | Web | 19. října 2015 v 21:20

Mě by zajímalo, co si myslíš o výsledcích nedávného průzkumu Eurobarometru o diskriminaci v EU v roce 2015? Tedy s ohledem na naše výsledky samozřejmě. http://www.equineteurope.org/IMG/pdf/ebs_437_en.pdf
Díky :)

31 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. října 2015 v 21:24

[23]: Ouuu, moc Ti děkuji za tento komentář, sama nemám už sílu se k této problematice vyjadřovat, proto jsem strašně ráda, když to udělá někdo za mě. A taky jsem moc ráda, když vidím, že někdo dokáže svoje argumenty podložit a jen "nevaří z vody" (popřípadě z médií)... Zajímalo by mě, proč Syřany tolik lidí srovnává s romskou menšinou. Vždyť Syřané donedávna byli na tom tak nějak podobně jako my - podobně velký stát, podobný počet obyvatel, podobná ekonomika, podobný podíl nezaměstnanosti... Zajímalo by mě taky, kolik lidí, kteří tak urputně bojují "proti uprchlíkům", znají byť jen jediného uprchlíka nebo aspoň Syřana osobně. Já třeba pár Syřanů znám. A jsou to všichni slušní lidi, vystudovaní, pracovití... A upřímně - když občas poslouchám jejich vyprávění o tom, co se v Sýrii děje, tak tam bych fakt nezůstávala už ani minutu, i kdybych za to měla dát všechny úspory celé rodiny a zadlužit se až do devátého kolena... Ono je hodně snadné soudit lidi, když neznáme ani je, ani jejich příběh...

32 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 19. října 2015 v 21:45

[1]: Lol, primitivnost...

Helelelele...a jako co? Já se nedivim, když u nás (hlavně v Praze teda) lidi posílaj bezďáky automaticky do prdele. Prostě nulová lidskost.
Jenže uprchlíci/migranti maj navíc problém s tim, že maj jinou barvu, takže pro zpruzený čecháčky o důvod víc je odmítat. Ono je to vlastně vtipný, migrace tady funguje už pár desetiletí, jenom teď si toho všichni najednou všímaj. Zajímalo by mě, co je za tim za vyšší cíle a čí předevšim.
Srovnávat imigranty a bezďáky je divný a nesmyslný. Najednou se to hodí co? Vy čecháčci kyselý, najednou se vám hodí stašně soucitně vytahovat bezdomovce, jaký sou to chudáčci, když ste si před nima donedávna odflusávali.
Víš, proč imigranti kopou do jídla a pití? Proč sou nasraný? Proč vyvolávaj konflikty? Hm? Vciť se. Vciť se, jak seš v nouzi, na pokraji sil a najednou tě někam zavřou, v cizí zemi, nevíš kam... Budeš v klidu? V klidu a vyrovnanosti čekat na to, co se stane dál? Děj se vůle boží? Hm? Pochybuju. Lidi sou lidi a každej sem tam vybuchne, když už je toho příliš. Asi. I ty černý sou totiž lidi.

[5]: Děkuju, opět jeden mozek v moři bezmozků :)

[23]: Opět děkuju, dáváte mi eště nějakou naději, že češi nejsou jenom tupci, co nevidí dál, než přes Říp :)

33 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 19. října 2015 v 21:53

Naprosto souhlasím. Člověk se snaží bejt empatickej, ale když jsem slyšela jak na mojí mamku házeli kameny, když šla,jen okolo, protože veterinář naší kočky je skoro na hranicích s německem. Z toho, co jsem slyšela že tady vyváděli, mi jde mráz kolem. Chtěla jsem ject domů, ale bylo jich plný nádraží, vlak měl půl hodiny spoždění, tak jsem se bála, že jsem radši šla pěšky.

34 Háčko Háčko | Web | 19. října 2015 v 22:22

Život je fér, len ľudia nie sú. Tiež sa mi to nepáči, vlastne sa mi nepáči celá aféra s imigrantmi, ale tak všetci sme ľudia, a mali by sme to dokázať - samozrejme, odskáču si to väčšinou tí, ktorí chcú dobre, alebo proste len 'to lepšie'. Prečo vlastne ľuďom v hlave netrkne, že vojny a prijebaní ľudia sú príčinou tohto padnutého systému. Čo si navarili, to nech si jedia. A mnoho tých uprchlíkov, aspoň čo som videla, sú nevďačné svine. Prečo naozaj neostanú tam, odkiaľ prišli, keď si nevážia to málo, čo pre nich podaktoré krajiny robia?

Čo sa bezdomovcov týka, to je zasa iná kapitola, a keďže počas svojho štúdia tiež dosť cestujem, denne ich stretávam viac než dosť, a mnoho prípadov je fakt odpudzujúcich. Myslím, že stále mnohí mali s čím vynaložiť, a aj napriek tomu, že tu bola možnosť pomoci, oni drapú viac a viac, nevážia si to málo, a potom sa divia, ako končia.

35 Annie Annie | E-mail | Web | 20. října 2015 v 7:40

Po všechny, kdo mi nadávali do promitivů.

36 Annie Annie | E-mail | Web | 20. října 2015 v 7:41

- Bezdomovcům pravidelně nosím jídlo,nemám s nimažádný problém. Já mám problém s tím že stát ubytuje NELEGÁLNÍHO IMIGRANTA na 90 dní s jídlem 4x denně, v pokoj s televizí, bezplatně a ještě dostane kapesné!

37 Egoped Egoped | E-mail | Web | 20. října 2015 v 10:04

[36]: Robka tu ve svém komentáři [23]: postovala jeden odkaz http://www.respekt.cz/tydenik/2015/40/oddelit-a-donaha?issueId=100019 Stojí za přečtení celý, ale pro naše účely vyjmu kousek, kde se mimojiné píše: "Přijdou také o hodinky, pásky, tkaničky a všechny peníze. Tábor jim pak z jejich peněz vydává tři sta korun na osobu a týden, sociální pracovnice jim za ně nakoupí věci „z nabídkového listu tábora“. Za měsíční pobyt platí každý člověk 7240 korun, čtyřčlennou rodinu vyjde na bezmála třicet tisíc. Může tak přijít o všechny peníze, které měla na cestu – tábor je povinný vrátit jen čtyři sta korun na osobu." Tak mi to nějak nesedí s tím tvým. Můžeš to nějak podložit? :)

Jídlo je pokud se nepletu 3x denně, pro děti 5x (ty dvě navíc jsou svačiny), ale to už je fuk. Měli by být tedy raději hlady, když už jsou zavření za plotem? :)

38 Jana Jana | E-mail | Web | 20. října 2015 v 10:38

Mnoho lidí neví, že takto, jako bezdomovec, jednu dobu fungoval i Nohavice. Jako malinké dítě jsem ho prý potkávala, říkala mamka. Komentář lehce mimo, ale nemůžu se rozčilovat :)

39 Gartouzek Gartouzek | E-mail | Web | 20. října 2015 v 10:56

Na stránkách Mezinárodní organizace pro migraci jsem se dočetl, že jejich náplní je podporovat a řídit migraci. Na podporu migrace dostávají jeden a půl miliardy dolarů. Podle nich Evropa POTŘEBUJE víc než 100 milionů migrantů, ekonomických. Prý máme jásat a vítat migranty s otevřenou náručí, že jde o levnou pracovní sílu, která zvýší prosperitu (soukromých firem).  Některé velké Německé firmy migrační vlnu otevřeně vítají. Centrum organizace sídlí v Ženevě a i u nás mají pobočku. I Česká republika má s touto organizaci podepsamou smlouvu o podpoře migrantů, proto péče o migranty je u nás větší než o naše chudé. Zajímavé je, že jsem se nesetkal s informacemi o této významné organizaci v médiích. My píšeme, že vlnu migrantů v Evropě nechceme a oni nám je posílají, že jsou chudí a my bohatí.
    Dnes i v zapadlých Afrických vesnicích mají internet a televizi. Proto mohou sledovat filmy, jak se v Evropě blahobytně žije: samá zábava, takřka žádná práce, jídla tolik, že se vyhazuje, takřka každý ma vlastní auto a občasná práce je spíše zábavou. Bohaté země jsou pro ně prostě rájem, zemí zaslíbenou, kde se dá snadno přijít k bohatství, proto mnozí migranti odmítají mnohdy charitativní jídlo, prostě chtějí jídlo jaké vidí ve filmech o hodech, mejdanech v Evropě, jídlo, jaké se podává v luxusních restauracích. "My ho máme přebytek, tak proč ho nedáme také jim?" Ve filmech je vidět, že se mnohde ani za jídlo neplatí, prostě se příjde do restaurace, pojí a odejde. No a kdyby přece jen někdo v Evropě potřeboval peníze, má kouzelnou kartičku, zajde k bankomatu a peníze se z něho jen hrnou.
       "Evropa? Prostě ráj! Známý psal z Evopy, že zdarma bydlí, zdarma jí a ještě dostává penize a nepracuje. Prostě ráj. Musím se do Evropy dostat za každou cenu."
       Zřejmě musí migranti sledovat i filmy z období socialismu, které byly hodně o práci, proto se k nám migranti nehrnou.

40 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 20. října 2015 v 11:07

[29]: Tak se rozhlédni kolem sebe. Je totiž rozdíl dělat brigádu u ´´známého´´ a dělat každý den u firmy, která se stará jen o zisky.
´´A dál - pokud ho ta práce sere, může odejít, najít si jinou. Jenomže to už by chtělo začít se sebou něco dělat, třeba se přestěhovat nebo se naučit nový postupy a to už se lidem nechce.´´ - To jako myslíš vážně? Pokud to vidíš takhle, tak se s tebou nemá cenu bavit. Jak se můžeš na něco vykašlat, když jsi třeba jediný zdroj příjmů v rodině, jak se přestěhovat, když někdo nemá žádné úspory? Ty tvoje argumenty jsou tak sobecké a povrchní, je vidět, že ty jsi žil vždy v dostatku a nedokážeš se vcítit do neštěstí druhých. Tahle doba vychovává ´´hezké´´ lidi.

[30]: Nemám teď moc času, takže jsem s tímto průzkumem seznámil jen velmi obecně, omlouvám se. Nicméně nemyslím si, že je to tady celkově ve společnosti tak hrozné, jak se dělá. Budu se opakovat, kdyby jsme doopravdy xenofobové, to by tady asi nebyli lidé  z východu, Vietnamu, apod.
Je to můj soukromý názor, já vlastně tyhle projekty z EU ani nijak pořádně nesleduju, protože k ním necitím důvěru.
Byli jsme před EU, budeme i po ní. Nemusíme se bát žádného strašení, že bychom bez ní nepřežili.

[31]: No, jasně, já nemám žádné zkušenosti, vědomosti, nic. Ano, přišla jsi na to. Vlastně si všechno výmýšlím a ... atd. Toť k tvé poslední větě.

[32]: Ale tady nejde úplně tak o srovnání. Jde o to, že nemáme vyřešený problém s našimi lidmi a budeme tlačit peníze do imigrantů?
Vciť se? Cože? Já se vcítil do našich důchodců i těch bezdomovců. Postarejme se nejdřív o naše lidi a pak můžeme pomáhat. Jinak jsme jen banda pokrytců.
Mimochodem, kdybych byl tak ohromně zubožený... Tak i kdybych byl naštvaný, tak bych do jídla nekopal. Měl bych totiž hlad. Nebo snad ne?
Tak si nech takové vtípky. :)
Jasně, všichni jsme bezmozci. A ty ho máš, nebo jsi ho taky někde vytratila?

[33]: No, takhle to začíná.
Díky za komentář.

[34]: Děkuju za komentář. :)

[35]: Kašli na to, to je ubohost.

[37]: Tak popořadě. ´´Respekt´´ nečtu, protože je to silně tendenční server. Tudíž nemá cenu číst informace zkreslené pro jednu stranu.
V článku to bylo napsáno tak, že ´´to tak má být.´´ Jestli se to nakonec opravdu udělalo, to nevím, protože i ten článek, ze kterého jsem čerpal jsem v archivu nenašel, zřejmě ho už smazali.
Tak třeba jen tento článek.
http://zpravy.idnes.cz/jak-se-zije-ve-stredisku-pro-uprchliky-dhv-/domaci.aspx?c=A150612_102452_domaci_cen
(I když ´´idnes´´ taky moc nemusím.)
Nebo...
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyber-ze-tri-jidel-pokoje-po-ctyrech-Tak-ma-vypadat-chystane-zarizeni-pro-imigranty-391240
Jako... Nepřijde mi, že by to tam bylo tak hrozné. 3 500 Kč na osobu, výlety, skříně, lednička, televize, knihovna, zdravotní péče, výběr ze tří jídel (dokonce muslimské a vegetariánské) - takový výběr jsme kolikrát neměli ani na gymplu, ... Když teda ´´utíkáš,´´ tak musíš počítat s tím, že v pětihvězdičkovém hotelu tě asi neubytují. Jen by mě zajímalo, kde berou na ten alkohol?

[38]: Nohavica je fajn. Hlavně se chová jako normální člověk. I když ho dnes napadají za nějakou údajnou ´´spolupráci,´´ je to dobrý člověk. Na rozdíl od mnohých tehdejších ´´disidentů´´ si uchoval určitou úroveň a snažil se dělat lidem to prostředí příjemnější. Jaký to rozdíl oproti jiným, kteří se chovali/chovají jako prasata a myslí si, že je to známka odporu, nebo něčeho takového.

41 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 20. října 2015 v 11:32

To jsi teda podráždil sluníčkáře.:-D

42 Acontrario Acontrario | Web | 20. října 2015 v 11:34

No, budu tě muset vyvést z omylu. I když já sem tu brigádu doopravdy měl přes známosti, zbytek lidí, kteří tam byli najmutí "normálně" měli úplně stejnej plat. A co vím, tak v jiných firmách, který dělají to co my, měli za těch 10 dní minimálně 6000.
A dál - tys to asi nedočetl že. Schválně sem tam přidal větu o tom, že nová práce se dá hledat i když pracuješ, takže prak jenom přejdeš z jedné do druhé a vzdělávat se můžeš po večerech. Jenom chtít. Stěhování je sice komplikovaný, ale pokud nemáš potřebu hned si kupovat vlastní bydlení, pronájem najdeš pokaždé...
A poslední věc. Ty a další "levicoví intelektuálové" pořád vidíte chybu v kapitalistech. Jenomže oni dělají to, co jim jejich zaměstnanci dovolí. Proč mají na západě x-krát vyšší platy? Protože se tam lidi umí ozvat a majiteé vědí, že kdyby jim neplatili a nestrali se o ně, tak odejdou. Jenomže tady jsou lidi eště pořád zvyklí ze socialismu, že nadřízení (ať už majitelé firem, nebo dřív stát) jsou něco víc a nesouhlasit s nima nejde. Takže problém není v kapitalismu, ale v tom, že zlatí komunisti totálně pokřivili lidský myšlení...

43 karelcernymichaeljackson karelcernymichaeljackson | 20. října 2015 v 11:44

Ahoj,
Je tu zde celkem dost rozvášněných komentářů a hodně lidí má stejné názory jako máte Vy. Jen malá otázka. Lidi vědí, že i naši občané se ocitají na mizině a hlavně na to dopadají děti, které nemají možnosti se vzdělávat, proč jim třeba nepomůžete?. Existují mnoho charit, které takovým lidem pomáhají. Jako třeba charita Karel Černý Michael Jackson. Je snadné nadávat a dívat se. Jestli fakt chcete opravdu pomoct, tak dívat se a fandit rozhodně nepomůže.

44 karelcernymichaeljackson karelcernymichaeljackson | 20. října 2015 v 11:45

na stránce karelcernymichaeljackson.blog.cz naleznete veškeré informace a kontakty.
Díky

45 Egoped Egoped | E-mail | Web | 20. října 2015 v 12:44

[40]: Pokud je u tebe problém s Respektem, tak třeba http://www.ochrance.cz/ochrana-osob-omezenych-na-svobode/zarizeni/zarizeni-pro-cizince/ - kde jsou zprávy z návštěv Bělé-Jezové a pokud by snad byl problém i s tendenčností paní ombudsmanky, tak jsou tam k dispozici i dopisy s reakcemi od Ministerstva vnitra. Které když už nic, tak potvrzují ty otázky peněz a nákladů.

Je potřeba znovu rozlišit. Ono pobytové středisko v Kostelci je pro ty cizince, kteří si u nás podali žádost o mezinárodní ochranu (čímž by se dalo říct, že už ztratí svoji "nelegálnost") a během jejího vyřizování jsou zde ubytováni. Tím pádem tam mají volnější režim než v těch zařízeních, kde jsou odchyceni a pak propuštěni, ať si jdou po svých - což jsou zase ti, o kterých tu byla řeč.

Tři jídla denně jsou znovu pro ty, kteří jsou v zařízeních typů Bělá (kde si za to stát účtuje ubytování a stravu). V Kostelci si oproti tomu vaří pouze sami a i proto dostávají finance v řádech životního minima (těch 3500, jak jsi psal). A za které si nejspíš kupují ten alkohol :) Jinou možnost příjmu vlastních peněz nemají.

Stejně jako by bylo pokrytecké nestarat se o důchodce, tak by bylo pokrytecké nestarat se o tyto migranty jako jsou v Kostelci, když na to mají právo. A že to tak funguje už léta a léta, je asi zbytečné dodávat

46 karelcernymichaeljackson karelcernymichaeljackson | Web | 20. října 2015 v 13:16

[5]: Pokud mohu a ty chceš pomáhat, jsme charitativní organizace. Pokud opravdu pomáháš, tak pomáhej tam, kde je to nutné. Mi jsme zaměření na rodiny a děti ale jestli chceš, čekni na náš web ;)

47 Karma Karma | Web | 20. října 2015 v 17:46

No, s článkem plně souhlasím, je to pravda, ale bohužel taky trochu k ničemu. Těm důležitým lidem je to jedno a my s tím nic neuděláme, takže jen zbývá čekat, jak velkej průser z toho vznikne. :)

48 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 20. října 2015 v 18:34

[32]: Tak primitivního člověka jako si ty jsem vážně nevěděla. Sorry, ale musim to říct takhle přímo.
Ano, jsme Čecháčci, rádi si sedíme na svý hroudě a hrajeme holubiččí hru, ALE i ty jsi Čech a i ty máš toto uvažování v krvi stejně jako 90% ostatních TVORŮ a BYTOSTÍ na Zemi... Máme geneticky zakódováno, že se nejdřív máme postarat o své přežití, až pak o cizí. No nic. Pryč od toho. To nesouvisí.
Nicméně mi přijde absolutně stupidní tvá obhajoba "Kopou do jídla, které jim Chorvati dají na harnicích A PUSTÍ JE DÁL, ať si jdou, protože je zavřeli." TAK SI NORMÁLNÍ ??
SOS balíčky dostanou na cestu třeba v Chorvatsku. A CHORVATSKO JE NEZADRŽUJE! Dokonce se můžou složit na přistavenej autobus kterej je odveze k hranicím s Rakouskem. No nic. Dostanou ty balíčky a jdou si vesele dál. A oni je po cestě zahodí, protože je to jídlo hnusný a protože AJFÓN.

ANO! 15-20 % jsou Syřani, kteří POTŘEBUJÍ pomoc. Vydají vyškeré své finance na vlak PRO DĚTI, aby se alespoň ty dostaly za lepším. OK, ale tihle SOS balíčky neodmítaj. A nechtí do Německa, jsou vděční za COKOLIV. Kdežto ten zbytek je pakáž jako ty a já, s ajfonem v ruce a batůžkem s DC oblečením a jdou do Německa za pár stovkama k dobru. Připadá ti snad, že já potřebuju SOS balíček? Ne. Ty? Ne. No a ti s ajfonama taky ne. Jen malé procento skutečně POTŘEBUJE pomoc, my deer.

To, že nejsi schopná empatie (krom tvé karikaturi empatie) a logického uvažování mi mrzí, ale nemusíš to dokazovat množstvím vulgarismů. :)

49 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 20. října 2015 v 19:10

[48]: Tak nasranýho a zapšklýho člověka jako tebe jsem už viděla. Dost často. Čecháčci. Sorry, ale musim to říct takhle přímo. Toť vše.
Dej si dobrý kafe z džezvy, to tě uklidní.

50 L. L. | Web | 20. října 2015 v 19:12

[48]: U těch, co mají "ajfony" a podobné věci je nejpravděpodobnější, že jsou ze Sýrie, před válkou mohli klidně patřit do střední třídy, jako my, ale když začala válka, mohli si s sebou logicky vzít jen to nejnutnější (a nejcennější, že jo), protože jsou na cestě docela limitovaní váhou zavazadel. - více tady http://www.independent.co.uk/voices/comment/surprised-that-syrian-refugees-have-smartphones-well-sorry-to-break-this-to-you-but-youre-an-idiot-10489719.html

A samozřejmě, že Syřané taky chtějí do Německa, kam dávají žádosti o azyl. Taky je to v jejich situaci dost pochopitelné, já bych taky na jejich místě šel do země, kde budu mít větší šance se nějak rozvíjet a vydělávat, než abych žil ve stanu v uprchlickém táboře a čekal, až válka skončí, což může trvat až v řádu desetiletí. Podmínky v táborech si můžeš představit už jen z fotek - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/An_Aerial_View_of_the_Za'atri_Refugee_Camp.jpg

51 wecreateyoutoo wecreateyoutoo | E-mail | Web | 20. října 2015 v 19:35

Já jsem rozhodně PROTI uprchlíkům v naší zemi. Že potřebují pomoc? Jakou? Sem se stejně dostávají ti nejbohatší a ty největší hovada, kteří pracovat stejně nebudou a chtějí jen pobírat dávky jako Romové. Až sem přivezou ty opravdu nejchudší, kteří pomoc potřebují, proč ne? Ale ti, co mají prachy, sem přijedou a ty nejchudší nechají v Sýrii zemřít.

52 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 20. října 2015 v 22:17

[49]: Kdepak zlatko, takhle reaguji ještě klidně. A mohu tě ujistit, že žádné křivdy v sobě nedržím, nemám jaké a proto nemohu být zapšklá.
Ale jsem si vědoma toho, že ne vždy víš, o co se v článku či komentáři jedná a tvé útočné komentáře jsou spíš toho stylu střílení naslepo. Přičemž mi mé podezření potvrdila i celá řada lidí na úrovni takže to tě omlouvá; občas nevíš, co vlastně mluvíš. :)

53 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 20. října 2015 v 22:20

[39]: Díky za obsáhlý komentář. :)

[41]: Ono toto bude asi jedna z mála věcí, na které se shodneme. :D

[42]: Samozřejmě jsem to dočetl. Spíš ty máš trochu pokřivené vidění. Když se tvůj zaměstnavatel dozví, že si další práci hledáš, co asi následuje? Vyhodí tě, protože na tu práci čekají další tři. A co budeš dělat potom?
Neplácej tady ty idealistické hlouposti, hlavně, že empatie s imigranty, to ano, ale empatie s chudými, kteří dělají od nevidím do nevidím za pár šupů, ta tady žádná není. Takže vlastně říkáš, že když se má každý starat jen o sebe, proč máme slevovat z našeho ´´luxusu´´ a pomáhat imigrantům? Trochu nedomyšlené, což?
A ano, samozřejmě, za všechno zlé můžou komunisti. To už je tak ohrané, až je to směšné.

[45]: Jen bych se zeptal na jednu věc. Proč řešíme věci typu ´´název toho jakého pobytového střediska,´´ když se potom vůbec nedostaneme k jádru?
Já už jsem výše psal, že s 4,5 tisícem uprchlíků nemám problém. Je třeba totiž rozlišovat mezi uprchlíkem a imigrantem. Mně je uprchlíků také líto, je tam válka a nikdo si to nedovedeme představit. Těmhle bychom měli pomoci. Ale to, co se sem hrne, nejsou žádné rodiny s dětmi, to jsou samí mladí muži, na některých videích nejsou ženy a děti vůbec vidět. O to jde. Ale my nemáme povinnost přijímat imigranty, kteří pouze chtějí lehčí život.
A není třeba komentáře o tom, jak sem jdou mladí muži, protože oni jediní dokáží cestu přežít. To jako nemají svědomí? Já bych nedokázal jen tak někam utéct a přitom vědět, že moji rodiče, nebo sourozenci umírají. Jen se trochu zamyslet.

[47]: Díky. :)

[48]: Díky za komentář. :)

[49]: Sebevědomí máš dost. Teď ještě trochu vychování a bude to fajn. Nemusíš každého okamžitě posílat do... pryč.

[50]: Problém je ten, že z té Sýrie jich je ale opravdu malé množství. Většina jsou lidé, kteří se akorát chtějí ´´svést´´ na téhle vlně.
A jen tak na okraj. Mě překvapuje kolik jich ale tak dobré mobily má. To je v téhle části světa asi střední vrstva dost rozšířená. Já na takové zařízení ani nepomyslím a to žiju ve ´´vyspělé Evropě.´´ Kde se stala chyba?

[51]: Díky za výstižný komentář. Hlavně ta poslední věta je čistá pravda.

54 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 20. října 2015 v 22:21

[50]: Mě jde jen o to, že kdybych byla v jejich kůži a utíkala před válkou, netrvala bych na Německu (či jakékoli jiné konkrétní zemi) a byla bych vděčná za KAŽDOU pomoc. Neodhazovala bych SOS balíčky a nedržela bych demonstrační hladovku za to, že mě dali najíst a střechu nad hlavou, byť bych byla hlídaná. A požadavek Wi-Fi? Ehm...

Ano, je tam procento lidí, kteří skutečně potřebují pomoc, ALE nadpoloviční většina jí nepotřebuje, jen chce - další typycký lidský rys.

55 Acontrario Acontrario | Web | 20. října 2015 v 23:08

[53]: Ale o žádné empatii s uprchlíky jsem nic nepsal. Já rozhodně nejsem pro tohle bezhlavý přijímání kohokoliv, dokonce o tom mám i nějaký články....
Navíc nevím, jak by zaměstnavatel mohl reálně přijít na to, že si hledám práci, to by byla velká smůla.
A nakonec když už sme u té empatie - nemají se v socialismu mít všichni stejně? Včetně těch imigrantů? Nebo tohle patří k třídnímu boji mezi imigrantskou a evropskou třídou? :D

56 L. L. | Web | 20. října 2015 v 23:10

[53]: Podle tady té statistiky jich ze Sýrie není zrovna málo, dvakrát tolik, jako z jakékoli jiné země.

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:First_time_asylum_applicants_in_the_EU-28_by_citizenship,_Q2_2014_%E2%80%93_Q2_2015.png

A co se týče mobilů, ten článek, na který jsem odkazoval předtím mluvil o 87 mobilních telefonech na 100 obývatelů Sýrie, world bank uvádí 71 mobilních připojení na 100 obyvatel, což je sice podprůměr, ale úplně málo to není, u nás by třeba mělo být 130 mobilů/100

[54]: Za sebe bych to takhle jistě netvrdil. Člověk si to snadno řekne, ale na druhou stranu, představ si, že budeš muset strávit 10 let v uprchlickém táboře v Turecku, ve stanu, v táboře, kde není ani voda, kde to s nějakou prací a vzděláním pro tvoje děti asi není moc růžové, navíc ten tábor nesmíš opustit. V téhle situaci bych určitě zkusil štěstí v Německu, kde bych určitě měl lepší podmínky, kdybych měl štěstí a dostal azyl.

Co se týče toho házení balíčků, taky to nebylo úplně v normálních podmínkách. Bylo to v Maďarsku, kde komunikace s migranty v podstatě vůbec neprobíhá (v Maďarsku je všeobecně velký problém se domluvit anglicky). Uprchlíci byli přesvědčeni, dokonce jim to snad bylo i slíbeno, že vlak, do kterého nasedají je zaveze na hranice s Rakouskem a místo toho skončili v uprchlickém táboře, kde jim začali rozdávat tyhle balíčky. Imigranti byli samozřejmě naštvaní, kdo by v takové situaci nebyl, odmítli jídlo, strhnul se tam konflikt a oni začali ty balíčky házet po policii. Rozhodně to ale není tak, že by je programově odmítali jenom proto, že je na nich kříž nebo něco takovýho, jak se to šíří po internetu.

http://www.theguardian.com/world/2015/sep/03/hungary-train-diverts-refugees-back-to-camp

http://www.ilpost.it/2015/08/25/debunking-migrants-video-red-cross-macedonia/

57 Egoped Egoped | E-mail | Web | 20. října 2015 v 23:43

[53]: Já prvně reagoval na slečnu v komentáři [36]: kvůli čemuž jsme se dostali až tam, kam jsme se dostali.

Podle čeho rozlišíš, kdo je tedy ten pravý uprchlík a kdo migrant, který chce jen lepší život? Copak se to často neprotíná? Teď dejme bokem ty jasné ekonomické migranty třeba z balkánských zemí - takoví se samozřejmě posílají a budou i nadále posílat zpátky. Kvuli tomu není potřeba se bouřit, to už se děje teď. Jenže ono je hafo i těch, co na ten azyl nebo doplňkovou ochranu nárok zkrátka mají. Co tedy s nimi? Když mluvíme o Syřanech. Vrátit do Turecka, Libanonu a Jordánska ty, kteří mají/měli peníze na cestu do Evropy a tak to nejsou správní uprchlíci? A přivést si ty, kteří živoří ve výše zmíněných zemích, protože ti ty peníze nemají? Vážně by mě zajímalo, jak je odlišit tlustou čarou. Mnoha úředníkům by se oddechlo.

Ad mladí muži - opravdu je nutné opakovat stokrát opakované? Asi ano, tak jdeme na to: Kdo má dost peněz, aby s sebou vzal celou rodinu a cestu zacvakal za všechny, tak to tak udělá - při kouknutí na zprávy z "balkánské cesty" to není težké. Ale poněvadž ve světě nežijí jenom boháči a útěk z Blízkého východu není výlet na Kokořín, tak se může rodina aspoň třeba složit na jednoho dva, kteří se na tu cestu vydají. A asi se nevyberou zrovna ženy, to je snad pochopitelné. Má to dvě výhody - a) stojí to míň peněz, b) když dostane takový člověk v EU azyl, může zažádat o sloučení rodiny - tedy ti jeho nejbližší se dostanou legální a neúměrně snadnější a bezpečnější cestou za nimi. A taky je snad jasné, že nenechávají své rodiny někde v Sýrii, kde se bojuje a padají na předzahradu bomby, ale když už mají finance na cestu do Evropy, tak se předtím pochopitelně přemístí za menší peníz mimo nebezpečí do okolních států nebo aspoň do míst Sýrie, kde bezpečno je. Někomu holt život po pár letech v uprchlickým táboře nebo jako druhořadý "občan" v okolních zemích bez vidiny zlepšení nestačí. Zvlášť když k tomu mají prostředky. Pro někoho je asi lepší svědomí, že je sice se svojí rodinou, ale žiji z úst do úst a situace je stále stejně marná - což ale zase může naopak někoho na svědomí žrát, protože by přeci mohl zkusit vydat se do Evropy a výrazně zlepšit pak život celé své rodině. Je to fakt tak težké na pochopení? Jen se trochu zamyslet, jak říkáš.

Mi přijde, že si tady stále hodně lidí myslí, že ti migranti snad nemají žádnej smysl pro svoji rodinu a vztahy - nechápu tohle uvažování. Přitom by se daly najít příklady, které mluví přesně naopak proti našemu západnímu pohledu na rodinu a chování..třeba k prarodičům. To už je ale jiné téma.

58 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 21. října 2015 v 12:48

[55]: Otázky tykájící se zaměstnanců a zaměstnavatelů už necháme mimo, stejně se neshodneme. Ovšem proč sem zase pleteš socialismus? To s tím má něco společného? Nechápu jakou má tohle spojitost.
Nicméně pokud chceš slyšet odpověď, tak ano, socialismus je o společnosti, ve které jsou všichni občané rovnoprávní. To ale neznamená jednu věc, a to tu, že pokud je člověk šikovný a aktivní, může mít klidně ohodnocení lepší. Na druhou stranu to také znamená to, že pokud je člověk líný, tak musí počítat s tím, že se holt tak dobře, jako ten, co se snaží, mít nebude. Nevím, proč se na socialismus pohlíží a vtlouká do hlavy tak, že každý se má mít naprosto stejně, má mít stejné oblečení, věci, apod. O tom to přece není. Jde o vytvoření slušných životních podmínek pro všechny občany bez ohledu na to, jaké mají vzdělání, sociální postavení, atd. Tito příchozí ovšem takový systém nerespektují a ani respektovat nehodlají, takže se jaksi dostáváme do slepého bodu. A vyjdeme z něho tak, že si opět zahrajeme na užitečné idioty?
Tak tady neplácej hlouposti. :)

[56]: Dobře, napíšu to takhle. Jestli si můžou dovolit odhodit jídlo, vyvolat konflikt a útočit na policii... To asi tak zubožení nebudou, což? Přicházíš někam, kde máš respektovat pravidla, byť jsou zdlouhavá, tak si přece nemůžeš dovolit utíkat před policistou, bojovat s ním, nebo prorážet kordon. Nebo byste radši anarchii?

[57]: Pokud se mám vyjádřit k ´´mladým mužům´´ Pokud to jsou takoví hodní lidé, že sem jdou kvůli tomu, aby sem potom dostali i svou rodinu... Proč po cestě dělají takový bordel, proč ničí stanice, parky, nechávají tam neskutečné množství odpadků, na železniční stanice po jejich ´´návštěvě´´ plné exkrementů, že pracovníci odmítají pracovat, proč vykřikují hesla, vyvolávají konflikty, atd. atd. atd.
Mně se líbí, jak je tolik argumentů, jak jsme hnusní a zlí, jak jsme vedle nich nikdy nežili, atd. Vy ano? Že to víte tak dobře? Nebo když se kritizuje chování k té ´´naší´´ menšině. Žili jste někdy v okolí, viděli to? Já na Vsetíně ano. Chtěl bych vidět, kolik z Vás by potom mělo tenhle sluníčkový pohled na masovou imigraci, ano imigraci. Budu se totiž opakovat, proti válečným uprchlíkům nic nemám.
Místo hloupých kvót, které nejsou řešení, by bylo záhodno začít boj proti pašerákům, kteří jsou ti, kteří rozhodují o tom, kdo sem přijde. A jak už se tu psalo, ti co si to mohou dovolit se sem dostanou, ale ti nejchudší tam umřou, protože prostě peníze na žádnou cestu nemají. EU jen přihlíží a nic nedělá. To rozhodování, kdo je uprchlík a kdo ekonomický migrant by se mělo dělat ještě před hranicí EU, ne až za ní. A nebo začít stejnou imigrantskou politiku jako USA, nebo Austrálie. Nahoře jsem to kritizoval, ale proč máme my být ti užiteční idioti, když ti, kteří toto všechno zavinili si zase hrajou na svém písečku.
A jen bych dodal jednu věc. Teď se brečí nad imigranty z Afriky. To se Vám nechtělo brečet, když se ´´humanitárně´´ bombardoval Bělehrad? Dvojí metr?

59 Nancy Nancy | Web | 21. října 2015 v 12:55

jezisi kriste.
nejdem sa k tomu vyjadrovat lebo uz nemam dost dusevnych sil toto dookola riesit, ale clanok som si precitala a tak pisem obligatny, nicnehovoriaci komentar za ucelom toho, aby ludia klikli na moj blog.
diky.
dovidenia.

60 Loretten Loretten | Web | 21. října 2015 v 13:01

Njn. Jak by někdo mohl mít taky na léky, když musí platit všemožný DPHčka,poplatky a podobný státoidní blbiny jen aby pak stát mohl živit přistěhovalce apod. Stát není maminka. Lidi se o sebe maj starat sami a stát jim to bohužel dost dobře neumožní a pořád do něčeho musí žvanit.

61 Amia Amia | Web | 21. října 2015 v 13:03

Hm, rozhodně nesouhlasím s tím, že když prchá ze Sýrie, pryč od války, tak je to uprchlík ani nevím jaký, ale jakmile jen prstíčkem u nohy pokračuje dál do Evropy, tak už je to uprchlík ekonomický. Z logických důvodů, kdyby se všichni zastavili v první zemi, kde není válka, tak ta první země je hezky česky v prdeli. Jako, když chceš z mrazu vstoupit do vytopené místnosti. Mají se všichni zastavit těsně za prahem, protože tam už je přece teplo? Prdlajs, musí postoupit dál, už jen proto, aby uhnul těm, co jdou za ním, včetně majitele místnosti.

62 Adeleide Adeleide | 21. října 2015 v 13:24

Šířit a sdílet!

63 Egoped Egoped | E-mail | Web | 21. října 2015 v 17:14

[58]: Lidi jsou různí. Někdo je hodný, klidný, přemýšlivý, někdo zase zlý, agresivní a impulzivní. Někdo se drží vzadu v hloučku a jde si svojí cestou nejmeníšho odporu, jiný je zase drzejší a přímočařejší. Jsou takoví lidí na severu, na jihu, na západě i východě. Mezi námi i mezi migranty.

Z křiváka, kterému jde v jeho zemi o život, uprchlictví dobráka těžko udělá. Což by ale nemělo stačit k tomu, že když se určitá část migrantů chová blbě, tak to stáhnu na všechny nebo z toho vyvodím tak zásadní důsledky, že je podle nich budu posuzovat jako celek - to by bylo dost krátkozraké. Taky bych jistě našel dost příkladů omezených nebezpečných hlav na demonstracích proti přijímání, jaké ses žúčastnil třeba i ty minulý víkend. Ale samozřejmě nebudu ty blbouny brát jako bernou minci a myslet si o všech účastníku té demonstrace to samé a dávat tě s nimi na stejnou úroveň.

Malá poznámka - když budeš stát na takové demonstraci ve skupince podobných lidí a budou se od vás ozývat maximálně různá umírněná hesla a vedle vás se začne zase jiná skupina z téže demonstrace fyzicky konfrontovat se skupinkou odpůrců, řvát na sebe a bude muset zakročit policie, je asi jasné, kdo dostane ve zprávách větší prostor. To je přirozené - když se děje něco vypjatého, tak to získá mnohem větší pozornost a to ani nemusí být žádná honba za senzací nebo něco podobného.

Na začátku prázdnin, nebo kdy to bylo, jak se pár desítek migrantů pokusilo "utéct" z jednoho z našich detenčních zařízení a páchalo demonstrativní sebevraždy apod, tak toho byly plné zprávy. Od té doby nic tak dramatického nebylo a to se tu už vystřídaly stovky a stovky migrantů, kteří prostě fungovali normálně, takže se do zpráv dostali leda tak, že stáli za plotem nebo si postěžovali reportérům, že nejsou zvířata. Jaký z toho zůstane pocit v lidech? Samozřejmě ten první. To samé platí o tom, co jsi psal. Nikdo snad nemůže popírat že se to neděje a že je vše bezproblémové, ale není to přílišně zveličováno? V Německu se taky množí útoky na zařízení, sem tam se nějaké podpálí, občas je někdo z řad migrantů pobodanej "nespokojeným Němcem" a taky se z toho nevyvozuje, že jsou Němci hovada. Nikdo snad nemůže čekat, že všíchni migranti budou jako beránci a Mirkové Dušíni.

Do Evropy se nahrnuly statisíce lidí, kolik z nich bylo ukázáno v televizi, že dělá bordel? Si pusť někdy nějaké video, které není jen o křiku, házení jídla nebo prorážení policejních kordonů. Třeba tady ze září, když to v Budapešti bylo na nádraží nejnašlapanější http://www.bbc.com/news/world-europe-34149753 4 minuty záznamu. 240 sekund je moc, aby se to dostalo do zpráv - příliš dlouhé a nezajímavé, a přitom to tolik ukazuje. Proč se takováto videa nesdílí na sociálních sítích a místo toho se sdílejí hojně ty negativní? Uvidíš tam i ty fronty na "toi-toiky". Když je někde násobně víc lidí, než na kolik je takový prostor dimenzován, tak se asi musí počítat s tím, že tam bude jaksi větší nepořádek. Jo, nepochybuju o tom, že hygienické návyky obecně jsou u lidí z východu horší než ty naše středoevropské, o tom asi taky není sporu.

Jaký sluníčkový pohled? Mluvím tu celou dobu o jasných věcech, akceptuju i negativní stránky, snažím se ukázat, že to nejsou lidi z jiné planety, když bývají nařčeni z toho, že jsou to zbabělci a že snad nemají svědomí, ale že jim taky pochopitelně záleží na rodině jako jinde všem lidem na tomhle světě, a mluvím k věcným otázkám a ty vytáhneš sluníčkový pohled :) Já jsem snad někdě řekl, že jsem pro masovou imigraci, přijímání všech a že to bude všechno v pořádku? Nikde nic takového nevidím, ale můžeš mě vyvést z omylu.

Oukej, takže jsem se nedověděl, podle čeho by se tedy ti ekonomičtí migranti měli odlišovat od "skutečných" uprchlíků - jenom že by se to mělo určovat už dřív. No ano, na tom se shodnou taky snad všichni, ale jaksi už tu ty statisíce lidí jsou nahrnutí a ty je taky potřeba vyřešit. Ani jsem to nečekal, protože kdyby to bylo tak lehké, už by se to asi začlo dělat. Ona ani ta EU si fakt nemyslí, že jsou kvóty tím jedním jediným řešením, které se zavede a bude všechno v pořádku a další opatření nejsou třeba. Tím argumentuje naše vláda, že to přeci není řešení a tak jsou proti tomu. Ale to už je zase moc široká diskuze.

No, tím posledním odstavcem jsi to tak nějak podtrhl. Nerozumím tomu, proč sem pleteš bombardování Bělehradu z minulého tisíciletí? Já teda nevím, ale když mi bylo těch 13 let, tak jsem sice asi nějakou zmínku zahlédl, že něco takového probíhá, ale bylo mi to úplně šumák. A pokud jsi ty ve svých 3 nebo kolika letech nad tím plakal, tak jsi byl hodně uvědomělý :) Téma úplně mimo, nikdo se tady k tomu nevyjadřoval, naprosto nechápu, jakou to má spojitost.

Ve zrkatce: O čem je řeč ve veřejném prostoru a co nám nachystají média, tak nad tím se "brečí". Kdyby každý den servírovali informace o tom, teď plácnu, jak Saudové hází bomby na Jemence, asi by se brečelo třeba nad nimi. Ale to je marginální záležitost a úzce regionální konflikt bez dopadu na Evropu, takže.. to tady nikoho nezajímá.

64 Egoped Egoped | E-mail | Web | 21. října 2015 v 17:47

Jo a k těm Romům - ano, znám to i z vlastních zkušeností. Např.: Když jsem byl malý a chodili jsme hrávat fotbal na jedno otevřené hřiště uprostřed města, tak jsme se parkrát potkali. Jednou jsme si s nimi zahráli, i když se snažili počítat skóre poněkud "podivně" :) jindy tam zase přišla skupinka, se kterou to nebylo příjemné ani trošku. Nikdy mi nebyla příjemná jejich hlučnost apod, ať už to bylo kdekoliv.

O něco dříve jsem zase se svým bratrem musel čekat až si zase jiní kluci - bílí, větší, početnější - konečně dokopou a vrátí nám náš vlastní míč, abychom mohli jít po dvou hodinách domů. Když jsem bydlel čas v Brně, chodíval jsem pro slečnu vyzvednout ji z práce, kterou měla v tamním Bronxu.

Teď bydlím v domě, kde je minimálně jedna romská rodina i s dětmi - žádný problém, kromě toho, že kdykoliv potkám tu maminu, tak si nahlas s mírným úsměvem stěžuje (opravdu pokaždé), že tu není výtah. A jeden mladej romskej kluk, kterej zdraví i když jste 20 metrů a ještě za rohem a k tomu vám drží dveře. Věčně vysmátej od ucha k uchu. Jo, před domem mi zase jeden nabízel drogy, ale to se mi stalo parkrát i od bílého.

I přes to říkám to, co říkám. Vyvodí se z toho nějaké důsledky?

65 L. L. | Web | 21. října 2015 v 19:57

[58]: Takhle, očekával bys, že se přesun několika stovek tisíc lidí obejde bez konfliktu? Prostě se to stalo, obě strany tam udělaly chybu, ale nechápu, jak se podle toho můžeš snažit škatulkovat imigranty jako kriminálníky, co si nezaslouží pomoc, protože hází jídlem. Já bych tohle nekritizoval, protože si vážně nejsem jistej, co bych udělal v takové situaci, kterou nastinovaly ty dva články, co jsem sem posílal. A upřímně dost pochybuji i o tom, že bys ty sám s ledovým klidem následoval pokyny policie, tohle je dost absurdní představa, kterou se tady můžeme krmit u monitoru, ale v reálu kde někoho chytí vztek, někdo zpanikaří a podobně, my nemůžeme čekat, že bude platit.

66 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 24. října 2015 v 13:57

[61]: Tohle je ale věc, kterou musíš brát v širší souvislosti. Jestli to bereš takhle... To je ´´konec místnosti´´ až ve Švédsku či Německu? Prosímtě... Nebuď naivní. :)

[63]: Co se týká té demonstrace - já v článku psal o tom, že hlupáci byli na obou stranách. To, že media vyberou zrovna záběry, na kterých jsou ti ´´dotyční´´ a potom to celé vypadá, jakoby to bylo o tomhle... Ale vysvětli to lidem, kteří vidí jenom tyhle videa. O tom, co dělali dotyční z druhého ´´tábora´´ by se také dalo docela polemizovat, ale to už tady nebudu rozvádět.
Já neobviňoval tebe z nějakého pohledu, já to napsal všeobecně, takže jestli se tě to nějak dotklo, omlouvám se ti.
Co se týká toho ´´rozlišování.´´ Ono by to šlo, jen by se muselo opravdu chtít. Jak jsem již psal, měli bychom předvším podporovat okolní země, které se snaží něco dělat. V těchto zemích by měly být vytvořeny uprchlické tábory - samozřejmě s důstojnými podmínkami, a to záleží především na té pomoci od nás - a tady by se teprve začalo dělit na to, zda má uprchlík nárok či ne. Takhle by se totiž daleko lépe dalo zjišťovat, zda je daný člověk opravdu ze Sýrie, nebo je z jiné země. Ty věci se dají řešit, ale musí se to taky uskutečňovat za určitých podmínek. Musíš uznat, že takhle za pochodu je to nemožné, pokud jediní policisté, kteří už v těchto situacích nastupují jsou těžkooděnci.
Já nepoukazoval na mě, ani na tebe. Poukazuju na společnost. Dají se vyhledat články a vyjádření z té doby. A je vidět ten rozdíl. Tehdy opravdu nikdo nějak nebral ohledy na lidi, dnes se tady na druhou stranu křičí, jak jsme povinni pomáhat. Tehdy jsme byli v právu, nebo jak? O tohle mi jde. Že se zase hraje na dvě strany.
Ten problém s tou menšinou je také daleko širší. Nemysli si, já také znám lidi, kteří slušně pracují. Jedná se ale o vcelku malé procento. Nemám proti nim vůbec nic. Ale když vidíš ten bordel, výhružky, atd., což se tady na Vsetíně dělo/děje, tak člověk taky začne požadovat, aby pravidla platili pro všechny. O tom to je, aby se dodržovala pravidla a pokud to nehodláš respektovat, musíš počítat s tím, že přijde trest.

[65]: Jaké chyby dělá policie, když se snaží udržet pořádek? Tím, že se to snaží udržet pod kontrolou?
Nikoho neškatulkuju, já se rozepisoval už výše a nyní už to znova psát nebudu. Jestli tě to opravdu zajímá, tak si v komentářích vyhledáš, že nikoho neškatulkuju. Nebo se ti chtít nebude, a prostě budeš v takovém obviňování pokračovat.
A co se toho omlouvání těchto věcí týká... Opravdu chcete anarchii? Je fajn občas si rozmyslet, co člověk píše.

67 Egoped Egoped | E-mail | Web | 24. října 2015 v 17:36

[66]: Musím uznat, že jsi mě tímhle komentářem mile překvapil a v podstatě se mu nedá nic moc vytknout, vcelku se dá souhlasit a jsem za to rád, že jsi tu debatu mezi námi zklidnil :) Žádný extrém není dobrý - aspoň i podle mě - ať už to jsou "holé hlavy" nebo "dredaté hlavy", tyto označení myšleny s nadsázkou samozřejmě.

A že jsou pravidla k tomu, aby se dodržovala a nerespektování znamená trest - taky samozřejmý souhlas. Nikdo nemá rád, když někdo něco zneužívá na účet druhého - to je jasné a pochopitelné. Jen ta míra naštvanosti s sebou někdy strhne i argumenty, které do ní prostě nepatří, což já nerad.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama