Únor 2016

Česká revoluce dobyla slavného vítězství

27. února 2016 v 16:05 | Alexander1918 |  O myšlence

"Všichni se snaží změnit svět, ale nikdo nechce změnit sebe."

Lev Nikolajevič Tolstoj

"Ceny" a "církve"

20. února 2016 v 13:30 | Alexander1918 |  O myšlence
Tak naši poslanci dostali kapli. A dokonce se jedna paní poslankyně pokouší prosadit do Ústavy České republiky odkaz na křesťanské, judaistické a antické kořeny.

"Až násilné sekularizování v minulosti bylo zbytečné." - Poslanec vládní strany KDU-ČSL

A já si tak říkám... Je tohle v ČR normální?

My

8. února 2016 v 11:00 | Alexander1918 |  O myšlence
Ano, my.

A nemyslím tím dílo J.I. Zamjatina.

Je to věc, nad kterou je velice dobré se zamyslet. V posledních dnech jsem nad tímhle přemýšlel docela dost a tenhle článek můžete brát třeba tak, že tu prostě vypíšu pár dalších, leccos možná osvětlujích vět.

Tož jsem dostal nabídku na rozhovor, kterou jsem s radostí přijal, pečlivě se na něj pokusil odpovědět a pak už jen sledoval reakce. Předně bych chtěl poděkovat za všechna hezká slova, všechny pochvaly, uznání a nevím, co ještě. Opravdu si takových reakcí velice vážím a jsou pro mě impulsem a novou energií do dalších článků a další práce. Samozřejmě děkuju i za nesouhlasné komentáře, protože mi udělal radost fakt, že se můžeme slušně bavit i z naprosto opačných názorových pólů. A určitě děkuju i za ty nesouhlasné komentáře, které ze mě měly udělat ubožáka, hlupáka, nebo snad dokonce obsahovaly takové věci, že jsem se i já sám divil, že mé výroky jdou takto překroutit a uzpůsobit.