Povinná vojenská služba

29. ledna 2017 v 8:48 | Alexander1918 |  O myšlence
Soudruzi a soudružky,
dnes se bude hovořit o denodenní záležitosti. Takže bez nějakých hlubokých filozofických myšlenek....

Ach jo.


Tedy k samotné myšlence povinné vojenské služby navrhované v délce 4 měsíců.

Za 4 měsíce si člověk asi těžko nějak upevní kázeň. Za 4 měsíce se člověk těžko naučí ovládat těžkou techniku... Třeba tank, že. Ani se nezvýší psychická a fyzická odolnost. A co je nejvýznamnější, ani se nějak nezmění postoj k vlasti.

To buď v sobě člověk má, nebo ne.

Takže suma sumárum, tahle 4-měsíční "airsoftová" sranda by opět jen ukousla další kus z rozpočtu (protože světe div se, ono to není jen o tom ty ogary někam poslat, ale taky je někdo musí ubytovat, živit, ...), který by byl daleko vhodněji investován např. tak, aby se zvyšovala minimální mzda, životní úroveň poctivých pracujích lidí.

Jestli by se něco mělo v tomto smyslu udělat, tak by se mělo dbát daleko více na systematičnost. Toto je totiž pouze a jen slátanina.

(Když se to vezme kolem a kolem, mně by tenhle problém mohl být ukradený, protože zákon přeci nemůže fungovat retrospektivně, a tedy já bych teoreticky nikam nemusel. To ovšem neznamená, že bych se služby zříkal, tady jen konstatuju, že tohle je nebetyčná slátanina.)

Navíc, pokud by se opravdu něco stalo, jediná akceschopná síla by stejně byla opět jen profesionální armáda. I když... těch pár Gripenů v pronájmu. No asi ne.

V tuto chvíli je tedy naprostá hloupost plýtvat penězi na rádoby armádu širokých vrstev, když by to byla vlastně jen hra na vojáčky ve stylu airsoftu. To, že tahle věc zase jen odsaje peníze, které by (aspoň teoreticky) mohly pomoci poctivému občanovi, který celý život pracuje, to je asi vedlejší... To, že půjde pár ogarů na 4 měsíce někam do kasáren, to takovému člověku asi moc nepomůže.


Zvlášť v tomhle kapitalismu.


Kapitalismus jako takový je založen na tom, že jeden dravec vykořisťuje "slabšího" (ekonomicky, ...). Na tom tedy stojí společnost, která toto přijme a soupeří mezi sebou, z toho tedy vyplývá, že se nikdo o druhého nestará, "já" zatlačuje "my" a převládá materialismus a povrchnost.

V průběhu dějin se to nemění, neboť i šlechta představovala toho "dravce," který vykořisťuje obyčejného rolníka, člověka, který mu musí odevzdávat daně, církvi navíc desátek, apod.

Společnost je tedy materialistická, a to je právě vliv kapitalismu, který vštěpuje, že každý má být první, každý má být nejbohatší, nej, nej, nej. Nicméně ekonomika státu a jeho podpora společnosti určitě jde zařídit lidsky.

Svět není nijak zařízený, to právě lidé ho pokřivují.Hmm, no jo. Ale já mám filozofii rád. No co.

Alexander1918
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 29. ledna 2017 v 9:04 | Reagovat

Celý tento nápad je opravdu hloupost...

2 mkconsulting mkconsulting | 25. února 2017 v 6:59 | Reagovat

Účetnictví jak má být http://mkconsulting.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama