Výjimky

18. května 2017 v 0:00 | Alexander1918 |  O myšlence
Registr smluv...

A důležitost výjimek pro národní a státní podniky.Tyto výjimky se týkají smluv uzavřených nad 50 000 Kč a jejich hlavním cílem je ochrana těchto podniků před krachem. On sice registr smluv původně byl prezentován jako jeden ze zásadních protikorupčních nástrojů, svojí podobou se stal ale spíše nástrojem pro drastické zhoršení podmínek pro státní podniky v konkurenčním boji.

Jaká je to potom svobodná soutěž, když jedna firma - státní, musí své citlivé údaje zveřejnit, a druhá - soukromá, tuto povinnost nemá, podívejme se tedy na jednoduchý příklad. Kdo se snaží nejvíce protlačovat tento zákon?

Např. pan Jančura a jeho Regiojet, dokonce mu nevadí vynakládat miliony na antikampaně. Dělá to tento podnikatel z morálních pohnutek, nebo proto, aby po krachu Českých drah vysál volné zisky, proto, aby se uvolnilo místo a naběhla nová vlna privatizací?

Podniky, které státu garantují zisk, které mají statut podniku veřejného, a které působí na volném konkurenčním trhu, musí mít elementární ochranu před bezohlednou konkurencí, která se neštítí zneužít jakoukoliv citlivou informaci.Pokud tedy chceme fungující stát a společnost, je třeba jednat opravdu rovně. Tzn. pokud registr smluv, tak všichni. Jak státní a soukromí podnikatelé, nebo nikdo.

Pokud bych měl říci jeden všepohlcující argument, který celý tento princip zjednoduší, řeknu jen, že já za dalších deset let chci pořád Budvar, ne Budweiser Beer by Anhauser Busch.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama